» Poradna » Počítačové sítě

WI-FI anteny

Měl bych dotaz -existuje rozdíl mezi wi-fi antenou na příjem a na vysílání. dekuji za odpověď

Odpovědi na otázku

nie
naco by ti bola antena ktora iba vysiela a neprima a naopak

VSETKY ANTENY IBA ZOSILUJU SIGNAL

Antény zesilují? A jak? Zesiluje zesilovač, anténa je jen "kus vodiče", na kterém se indukuje napětí, a konstrukce antény ovlivní její zisk, tedy jak velké napětí se na ní indukuje. Ale NIKDY nelze z antény získat větší energii, než která na ni dopadá. To lze až na výstupu zesilovače, který musí být napájen, zákon zachování energie neošidíš. Ani parabola nic nezesiluje, jen soutředí vln (potažmo energii) do ohniska, co na dopadlo, to taky parabola vydá, nic navíc.

povedal som to laikovi preto som to aj tak formuloval

I laikovi by se měly říkat věci přesněji a neplést ho. Možná by se dalo říct "anténa převádí elektromagnetické pole na napětí" nebo "anténa převádí radiové vlny na napětí".

jde o to , že bych potřeboval zesílit signál z Asusu AM2000 - (na zahradu a za 2 zdi), když jsem připojil ext. antenu (typ nevim -takovej bochánek cca za 600,- před 3 lety) tak se nic nezměnilo. Možná mi to sežral svod 10-15 m.
Ještě to vyzkouším silnější antenou . Ptal sem se pro jistotu abych se nesnažil zbytečně . Dík za odpovědi.

Čím kradší kabel mezi anténou a wifi zařízením, tím lépe ... podle toho poté kupujeme anténu.

antény jsem kupoval kdysi, když jsem byl připojen na net přes wi-fi - teď potřebuju síť "rozvést"

10-15m je opravdu dost i pri pouziti opravdu kvalitniho (draheho) koaxialu. Pouzil jste doufam spravny kabel, tj. zejmena ne ten televizni?!
Pri takove dalce bych zvazil porizeni nejakeho levneho radia. Funguje to lip a je to levnejsi nez 15m kvalitniho koaxialu + slusna antena.