» Poradna » Web a internet

Whatsupp videohovor je otoceny

Zdravim.Mam potize s vidohovorem pres whatsupp.Volam na tablet ze smartphonu a obraz je otoceny o 90st. Otacim s telefonem i tabletem,ale porad to mam otoceny.

Odpovědi na otázku

Jedno ze zařízení (to které je zdrojem otočeného obrazu) má nějakou chybu. Buď je problém v senzoru otočení a nebo spíš chyba v ovladačích kamery. Bohužel neřešitelné.

Aby to otaceni k necemu bylo, tak by bylo treba zamknout automaticke otaceni obrazovky. Melo by to byt v Nastaveni -> Usnadneni, nekdy byva v rychlych volbach, ale muze zalezet na verzi Androidu (nevim, zda to podporuji vsechny).

Tak zakaz otaceni nezabira.Pres skype to frci jak ma.Nemuze to byt nekde v nastaveni whatsuppu?

Nevim o tom, ze by takove nastaveni existovalo

Zkontrolujte, jestli na některém z těch zařízeních nemáte uzamčené otáčení displeje. Minimálně od Androidu 6 a výš je tato volba běžně v panelu rychlých voleb, když roztáhnete oznamovací lištu směrem dolů.

A neni to treba tim,ze na tel. mam starsi verzi whatsuppu a na tabletu novy?

Tak samozřejmě bys měl mít co nejnovější verze.

Ja si myslim,ze je to tim,ze tablet ma predni kameru uprostred a telefon v rohu.

Já na mobilu mám taky přední kameru uprostřed a nic takového se neděje.

A zkoušel jsi nějakou aplikaci když bude v horní listě tak to zkusit přetočit.Třeba tuto https://play.google.com/store/apps/details

Tak jsem tu aplikaci prubnul a mělo by to fungovat zkoušel jsem ji video hovoru WhatsApp a šlo to otáčet.

Diky funguje to.Ted mam jeste problem s tim,ze se z telefonu nedovolam na tablet.A pritom to ukaze zmeskany videohovor..Z tabletu na telefon ano.