» Poradna » Počítačové sítě

Wfi signal áno, internet nie.

Zdravím, mám router Asus AC66U, používam mobil Samsung Note 3 ale aj iné zariadenia. Nedávno som router zmenil z TP linku a musím povedať, že tento nový Asus je super. Problém je, že robí občas niečo, čo TP link nerobil. Ked idem napr. na WC, tak signál WiFi píše 1, 2 alebo aj 4 paličky, ale nevie sa pripojiť na net. Nap. sa v appke točí, točí a nanačíta nič. Čital som, že to môže byť niečo v DHCP a tak som skúšal prideliť si pevnú IP pre telefon. To ale nepomohlo, takže to nešlo ani s dynamickým prideľovaním ani s pevnou. Firmware mám v routeri posledný čo je, tak už neviem čo mám nastaviť alebo zmeniť. Nejak nápady? Dik moc.

Odpovědi na otázku

Nechoď na WC a bude to v pohode.

Čakal som podobne ozaj originálne nápady. Dik.

To, že zařízení A vidí zařízení B neznamená automatické připojení A.Vykon A a jeho antén tam z WC jaksi nedosáhne.Zkus pohnout s anténami.

Ty seš tak blbej, jak často měníš přezdívku a že je to hodně často, vlastně skoro v každém příspěvku :D

Skúšal som, ale asi ešte skúsim. Zatiaľ nepomohlo. Takže chápem to tak, že signál na mobile ešte nič neznamená. Som bol v tom, že ak ukazuje, že vidí router, tak by ma mal poslať aj na net.

Signál wifi moc neznám, ale dám příklad ze satelitních přijímačů. Ty mají ukazatele signálu minimálně dva, jeden je síla signálu, a druhý - Q, tzv kvalita signálu. Můžeš mít sílu signálu 100% ale bude li Q= 10 - 20%, tak si ani neškrtneš. Co obnáší obecný pojem "kvalita signálu " u sat. přijímačů tady není podstatné, ale možná existuje nějaká podobnost.

Rovnako je to aj v pripade wifi, resp.kazdeho digitalneho prenosu. Akurat wifi je tak lacna hracka, ze ukazatel kvality signalu sa v tychto vyrobkoch bezne nevyskytuje. Moje wifi sa pripoji bez problemov aj pri jednej ciarke, alebo dokonca aj bez ciarky, bo prva ciarka znamena signal silnejsi ako -90dBm a pripojenie je mozne aj pri minimalnej hladine signalu pod -90dBm. Signal musi mat ovsem vynikajucu kvalitu blizku 100%.Pre tazatela:Je potrebne sa hrajkat s polohou routra a naklonom anten.

Zmeň kanál.Skúšaj aj šírku pásma (20MHz).Vyskúšaj iné pásmo (možno má 5GHz pásmo) - napr. 2,4GHz pásmo)Vyskúšaj normu. N (ak to má, lebo používa normu AC).Na routri vypni automatiku v prideľovaní kanálov a pásiem.