» Poradna » Ostatní

WerFault.exe

Poslední dobou mi vyskakuje z ničeho nic okno WerFault.exe-chyba aplikace a píše se : Instrukce na adrese-nějaké číslo- odkazovala na adresu paměti -nějaké číslo-. S pamětí nelze provést operaci: read.... Když kliknu na Ok tak to skáče znova a znova a furt.. Na googlu jsem našel, že nějak vypnout v services windows error reporting, ale já ho tam vůbec nemůžu najít.. prostě není tam... Víte někdo co s tím? Díky..

Odpovědi na otázku

nemas nainstalovany nejaky cistici program? neinstaloval si neco noveho v posledni dobe? nemas zavirovany system?

To asi nemám, protože sem přeinstaloval celý windows, protože jsem ho měl zavirovaný... A od té doby to dělá..

Můžeš mít zavirován router, který systém napadne ihned po jeho spuštění. Udělej tedy neprodleně MBAM https://www.malwarebytes.org/ MBAR https://www.malwarebytes.org/antirootkit/ . Btw. jaký používáš antivirus? Už jsem se setkal bohužel s případy, kdy antivirus zablokoval automaticky i systémové soubory (uživatel neměl zapnutou UAC ochranu http://s20.postimg.org/fjqx6lm0d/screenshot_150.jpg a všechny programy dostaly tím pádem přístup ke všemu včetně úpravy registru i automatickému mazání systémových souborů) a systém se postupně stával nepoužitelným, hlásal tyto read chyby na spouštění i odinstalaci programů a pod. .Samozřejmě nemusíš mít zcela čistou instalaci systému (i ty dodávané na DVD výrobcem hardwaru mohou mít v sobě schovaný bloatware nebo balast upravující registry systému) . ISO stahuj vždy ze stránek Microsoftu dokud je to ještě možné https://techjourney.net/windows-7-8-1-10-iso-offi... .

Používám Kaspersky ve zkušební verzi..A ta instalace je ze stránek MS... Možná to je tím Kssperskym, dřív to nedělalo, jaký si mám stáhnout antivir teda? Reinstaloval jsem to, protože jsem to měl komplet zavirované.

Zrejme sa jedná o HW problém, testuj pamäťové moduly. Určite nejde o škodlivý kód. Oprav systém cestou PowerShell, ako Správca !!!sfc /scannow a príkazmi Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealthhttp://www.eightforums.com/tutorials/26512-dism-fixi...

Ten PowerShell mám napsat kam? A ty příkazy i s tím lomenem nebo prostě příkaz a enter.. PS: Ten antivir si mám nechat?

Powershell je v Programovom priečinku (okno s modrým pozadím). Použi Gúgla, návodov je myriady. Za každým slovnom pred lomítkom je medzera.

Ok a toho Kasperskyho si mam nechat? Nebo stahnoit eset atd...

Do Windows 10 / 8.x žiaden antivir bežiaci na pozadí, inštalovaný hlboko do systému a Registrov nepatrí, lebo škodia, brzdia, plašia sa, nie sú kompatibilné, špicľujú neznámo kam smerom do archívov serverov. Kontrolu systému rob sporadicky, forenzne, pri spiacom OS z externého média: Eset Rescue live cd/usb, Kaspersky live, Dr Web Live cd/usb, BitDefender live.Osobne mám vypnutý vo W10 politikou Gpedit.exe aj Defender. Idem iba na manuálne nastavenom Firewall a riadkoch súboru Hosts.

Także mam toho Kasperskeho odinstalovat a dát defender?

Ano integrovaný Defender postačí.

Furt mi to skáče, nic nepomohlo...

Písal som ti, že máš skontrolovať HW, konkrétne pamäťový modul. Tvoja chyba nebude SW. (predpokladám s hranicou k istote)Inštaluj čistý W10 z ISO na naformátovaný oddiel na ktorom si zároveň z externého média zarovnaj sektory (MiniTool Partition), licenciu už nemusíš zadávať, servery MS ju majú k tvojmu ID HW zaevidovanú. Jedine tak vylúčiš SW chyby.

Tak ten win jsem už podruhé nainstaloval z ISO ze stranek MS.. a stále to dělá prostě dělám něco na PC objeví se mi to dám OK a skáče to furt za sebou a zmizí to až třeba po 50 kliknutím na OK.. Jak mám zkontrolovat ty moduly PC jsem přestavoval.. dal jsem SSD disk a grafiku, ale ramky jsem neměnil a dříve to nikdy nedělalo..

Ramky opatrne s nasadenými rukavicami medzi sebou v slotoch vymeň. Alebo spusti OS len s jedným modulom RAM.

Já jsem zastavil Windows error reporting, prozatím mi to neskáče tak uvidím...

Zapnul jsem ten reporting hned mi to tam skákalo a jak sem ho vypnul tak už to neskáče... Je to hodně velká vada? Nebo to můžu mít vyplé a nevšímat si toho?

šalamúnske riešenie. Tomu sa slangom hovorí: "Pozametať bordel pod koberec".

Ok, stejně mi to teď začlo skákat ://, tak co mám dělat ty ramky nepomohly, ale dříve to nedělalo a vše bylo stejné krom grafiky a SSD...

A furt to skáče a ve správci uloh v podrobnostech tam mám asi 30x WerFault.exe

Mohlo by pomoci tovární nastavení? Všude čtu, že to tam mám dát...

Druhý odsek alinea: Nuda zo dňa 5.178.59.--- | 10. 2. 2016 18:58Čistá inštalácia OS z ISO W10 na naformátovaný primárny a aktívny oddiel.Továrne nastavenie detto. Za pokus to stojí.

Takže 3 přeinstalace nebo tovarní nastavení?

Čistá inštalácia tvorí hierarchický postup: Formátovanie systémových oddielov alokačnou tabuľkou NTFS, nasleduje inštalácia zo Setup.exe z externého média. (Zarovnanie sektorov na oddielov odporučím ako bonus).Obnova nezaručí úplne zmazanie dát na oddiele, iba sa systém prepíše novými dátami.

Ok, zkusím tu přeinstalacu... Takže normálně ten boot ze stránek MS, a pak jak tam je instalace dám všechno smazat a hlavní SSD disk formátovat a druhý disk dám jak? Protože už jsem to udělal jednou a měl jsem tu jen 1 disk a ten druhý někde pryč tak jsem to udělal ve správě disků abych tam měl ten Terrovej disk...

Jak to teda mám přeinstalovat, aby to bylo úplně bez chyby nemám s tím moc zkušenosti vždy jsem tam zapomněl disk a měl jsem tam jen jeden nastavený...

V té instalaci, když tam mám vybrat kam mám win nainstalovat tak dám formátovat a ono to napíše po chvíli nejakou chybu, že to nebylo naformatovane.. A jak mám ten ssd disk dát primárnim? Zatim mam primarnic ten druhy..

Záleží, aké nastavenie máš v Biose (uefi vs. legacy) a tiež, či je disk MBR alebo GPT. Musíš začať hodne študovať než sa do toho pustíš sám. -------------http://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.htmlz externého média. Nastavíš SSD ako primárny a aktívny. Z USB/DVD W10 oprav bootsektor na disku bootrec /RebuildBcd bootrec /fixMbr bootrec /fixboot

No, vůbec tomu nerozumím, ale už sem v té části kde si nastavým na jaký disk to chci nainstalovat dal jsem vše odstranit krom flashky a pak jsem vytvořil nový z SSD disku a ještě z toho Hard disku a to tam mám teď a na obou je primární, takže to teď nainstaluju na ten SSD?

Teď ty příkazy mám zadat do cmd?

Ano, do cmd.exe , tj.čierne okno MS DOS.

Bios mám uefi a tam mám vybrat ty booty tak tam mám na výběr uefi kingston, p0 kingston, p1 tsstcorp dvd/cd, co mám dát jak za sebou? Cd dám poslední ssd první a hard disk druhý, ale co je ssd disk a co je hard z těch 2 kingstonu?

Človeče, ak si tak blbý, potom odpoj kábel od ložiska. Zostane ti iba SSD určené k inštalácii OS. Po nainštalovaní systému na SSD ložiskový hdd zase zapoj.

Nainstalované na SSD to mám, ale v BIOSU tam mám vybrané co se spouští první druhé atd.... Prostě už normálně mám PC..

Přeinstalace nezabrala zase WerFault.exe

no co ty jsi za piču?!

vůbec toho čur.áka naposlouchej, to je nějaká retardovaná pi.ča

Zas tady chytrák jak rádio, když nevíš, tak držíš hubu a nemeleš tu sračky.Teď jsem ten problém řešil taky a vyřešil jednoduše!Když se ozve werfault je to chyba spouštění něčeho, u mě třeba úolohy v plánovači úloh. Řešení: zjisti jaká úloha se nevykonala (Ikona počítač, prv. tlačítko, spravovat, plánovač úloh, strav ulohy zjisti co nebylo dokončeno, rozklini a zjistiš v podrobnostech proč a čeho se týká.Pak konkrétní aplikaci odinstaluj, pročisti a oprav registry!! (např ccleaner) a znovu nainstaluj (nepřeinstalovat - důležité!!!!)hotovo, enjoy

Ako 1. stačí virustotal.com - poslať tam súbor a je hneď jasné

Obnov systém ze zálohy. Pokud nezálohuješ, přeji ti klidné instalování.

Zo zálohy, čo má v ***?