» Poradna » Web a internet

Weby s filmy online mají prohlášení o neporuš. zákonů, ikdyž video uploadli oni?

Na webech s možností shlédnout filmy/seriály online je často napsáno toto nebo podobné prohlášení: Provozovatel webstránky nenese odpovědnost za porušení autorského práva , z důvodu, že žádné video se nenachází na jeho serveru a nemá možnost si ověřit dodržování autorského práva ze strany jiných provozovatelů webstránek , kteří tato díla zpřístupňují . Vložené odkazy jako takové mají pouze informační charakter.Chápu že se tak chrání... Ale není to zbytečné, když to stejně byli oni, kteří na ten web na který odkazují nahráli to video? Kdyby to nebyli oni tak z přehrávání těch videí dostane všechny výdělky původní uploader...

Odpovědi na otázku

Toto je poradna, ne plkárna o nekonkrétních imaginárních problémech. Nech to na nich, jak to mají ošetřené.

To je takový falešný pocit bezpečí.....

Oni mají zisk z reklam na svých stránkách, kam to pak odkazuje, to už je jedno.. Hlavní jsou lidi, co je navštěvují...