» Poradna » Počítačové sítě

Webový server v podnikové síti

Dobrý den,mám 2 servery (Windows Server 2008 R2), první je doménový server a druhý webový server. Můj problém je, že když se chci připojit v podnikové síti podle adresy na náš web, tak se nepřipojím. Připojím se pouze tak, když zadám IP webové serveru. Ve veřejné síti se lidem normálně stránka načte. Nevím co víc k tomu napsat. Popřípadě se ptejte. Děkuji za každou radu.

Odpovědi na otázku

Mas ve vnitrni siti na DNS serveru staticky zaznam, ktery vraci "vnitrni" IP adresu vaseho weboveho serveru?

Myslím zonu zpětného vyhledávání ?

Ne - normalni A nebo AAAA zaznam. Jak ma klient ve vnitrni siti vedet, kde ten webserver najit, kdyz mu tu adresu DNS server bud vubec neprelozi, nebo mu ji prelozi na "externi" adresu, na kterou se zevnitr nedostane (kvuli routingu, firewallum, atd. atp.).Jednoduchy interni staticky DNS zaznam typu "www.mujwebserver.cz A 192.168.1.65" to resi.

radeji zona www.mujwebswerver.cz a v ni zaznam @=ip.a.re.saMP

Myslíš zonu zpětného vyhledávání ?

Chybně nastavené DNS v LAN.

A tu IPadresu zadáváš vnitřní, nebo venkovní? Jak píšou ostatní, asi by bylo ideální upravit DNS záznam tak aby z vnitřní sítě směřoval do vnitřní sítě. Mimochodem, kam pingáš, když zadáš ping jméno_webového_serveru?PrasatkoPee

Predpokladam, ze pouzivate NAT, pak jsou mozna reseni 2..1) Uprava lokalniho DNS, ale to vyzaduje ho upravovat pri kazde zmene DNS k dane domene.2) Staticka routa na routeru, ktery volani na verejnou adresu sama sebe posle zpatky dovnitr na adresu webserveru, ale pri pripadne zmene adresy webserveru se musi menit i ta staticka routa.