» Poradna » Počítačové sítě

Webový prohlížeč

Ahoj, chtěla bych se Vás zeptat, jaký by jste mi doporučili nejbezpečnější webový prohlížeč. S kterým se dobře pracuje a je "bezpečný". V současné době používám Microsoft Edge (který mi hodně lidí vymlouvá). Při té příležitosti, jestli mi poradíte i nějaký dobrý Antivirus, který není zpoplatněný. Děkuju za odpovědi :)

Odpovědi na otázku

Edge je výborný. Ak sa ti "nezamlouvá" potom spusti klasiku IE vo W10 a brouzdej.Osobne roky-rokúce používam od Mozilla IE zn.: Firefox.

Mě osobně se s Edge pracuje nejlépe ze všech prohlížečů, nic méně mi všichni říkají, že není bezpečný po stránce virových napadení. Takže nevím co je na tom pravda.

Ktepak ty časy nejakejch virů, ty jsou ta-tam. Dnes sa ide tvrdo po prachoch majetných spoločností, finančných ústavoch, usw.Navštevuj bežné servery s varením, pečením, www denníky s tématikou celebrity, nákupy, žena na móle, móda, www.starosť o klíťo a jej ctihodné blahorodidlá, ako zostrojiť podomácky výrobu humánnej nukleárnej zbrane a zaručujem ti dievča moje zlaté, že žiaden "výtrus" z radov diabolského RNA víru ti nehrozí.

Stiahni niečo väčšie (300-1000 MB) z uloz.to. Mne sa to cez neho ešte nepodarilo. Záložky nenasledujú myš ako iné prehliadače, dostať tam záložky bolo utrpenie... no hrůza. Neviem či prehliadače sú bezpečné a nebezpečné. O to sa stará OS a užívateľ. Ak ideš cez sandbox, nemala by si sa báť. Ak niečo chytíš, vysypeš a jedeš dál. Ale EDGE cez sandboxie nejde, aspoň mne sa to nepodarilo

http://uloz.to/live/x2S7onv/samsung-demo... teď jsem to nazkusmo stáhnul, má to přes 500 MB, a to v Edge a bez problému se mi to stáhlo, asi je problém mezi klávesnicí a židlí, ne v prohlížeči Edge

EDGE sa reinštalovať asi nedá... Ale skúsim sa do neho popozerať

1. sťahuješ detské porno? Prehliadač nerieš2. bezpečný v zmysle stabilný? Žiadny prehliadač dnes asi nepadá okrem IE10 na W8 CP3. ak nechceš za sebou nechávať stopu, prehliadače majú možnosť použiť anonymný režim - neuloží historiu webov4. ak si extrémne bojazlivá, máš niekoľko možnosti:a) Puppy, alebo Xubuntu, ale Puppy je najrýchlejší, lebo beží celý v RAM - ako live CD. Spustíš, nepripojíš žiadny disk a po reštarte nezostane v PC total žiadna stopa, nikto nezistí ani to, že si šla z live linuxub) tor, ale neviem čo o ňom vieš. Je tu o ňom nejaký článokc) vpn - identidikácia bude odosielaná zo vzdialeného servera, nie z Tvojho5. ak sa bojíš len vírusov, stačí MBAM, WoT do ff a ísť cez sandbox. Ak chytíš virus, iba ho zo sandboxu vyhodíš (vysypeš), do systemu sa nedostane, na nebezpečné weby WoT upozorní. EDGE cez sandboxie som nespustil, lebo jeho spúšťač nie je známy (aspoň mne sa nepodarilo len cez exe súbor)

Ano, jde mi pouze o viry, aby se mi nepoškodil počítač.

- http://www.zive.cz/clanky/nejlepsi-sandbox-a... - udajne máš pravdu: http://www.zive.sk/clanok/104672/prehliadac-... - http://www.zive.sk/clanok/25033/sandboxie-ab... - linux - tam sa báť nemusíš- ak by si mala extrémny strach, tak eComStation Alebo linux z live DVDEšte niečo nevieš?

IE11

Troll, nekrmit.

Nejde o žádný Troll, jen hledám pár rad a názorů od lidí, kteří tomu apson trochu rozumí. Mám svuj první nový počítač a nerada bych si ho zničila viry hned po prvním používání.

Vivaldi

Tady nejde o prohlížeč, ale o uživatele... Pokud budeš klikat na každou kokotinu na netu, tak ti nepomůže ani antivir. Jinak co se týče zabezpečení tak Edge a Chrome maj snad nejhorší zabezpečení a zpomaluje se již (proto z toho vychází vivaldi a má to skoro celé předělané, včetně bezpečnosti (ze starých verzí vychází)).Mozillu/Vivaldi a dej si tam v doplňcích ublock origin a ad b lock (od pravého poskytovatele). + antivir Eset nebo Kaspersky/Bitdefender. Z free jedině aviru a tím to končí.Ale na tupou hlavu neni ochrana, takže pokud něco chytneš, tak je to jen tvou vinou.

http://www.avantbrowser.com/https://vivaldi.com/https://www.comodo.com/home/internet-security/fr... http://translate.google.cz/translate|cs&tbb=1&ie=UTF-8instalace bez pomoci jejich serverů-neinstalovat geek buddy-možná instalce prohlížeče chromodo-nainstalovat microsoft silverlight(pokud už není).Po spuštění programu provést kontrolu a ve firewallu skrýt porty+donastavit k obrazu svému.Pomocí programu je taktéž možnost stažení a instalace killswitch+cleanup.(vše je součást comoda)Vše free a v češtině.

Udajne aj Comodo Dragon Internet Browser (Rychlý a bezpečný internetový prohlížeč postavený na jádru Chromium) a CoolNovo (Kvalitní internetový prohlížeč zaměřený především na rychlost a bezpečnost)

Každý webový prohlížeč je tak bezpečný, jak bezpečně s ním dokáže pracovat jeho uživatel.

No tak to je opravdu rada nad zlato :D Kdybych tomu rozuměla a tedy uměla jednat vždy jen bezpečně tak se tady neptám :D No ale i tak dík. Nehodlám tady zajíždět do nákých ironických debat.

Pochopitelně, že jste Troll a profláklý!Ale aby se neřeklo, pak dotaz: "S jakými právy k systému pracujete jako uživatel?"

Je guest bezpečnejší ako user?

A k čemu taká otázka? Nejdůležitější jsou data uživatele a pak už je to jedno jestli je admin nebo user, protože lze předpokládat, že tam bude mít pod jiným účtem tak akorát dceru pařící na déčku na čt, pokud nemá na děti roky tak ani todle to tam nebude. A pak už je otázka co to zasáhne, jestli pouze data, nebo data a systém a jelikož je systém na instalačce windows, tak je to naprosto nepodstatný problém, který vyřeší instalace windows.Hurá, troll, gogogogo 1000+

Firefox, Palemoon, Chrome, Vivaldi

v prvom rade je treba pracovať na PC ako užívateľ - user, nie ako admin, ďalej je dôležité mať aktualizovaný OS a samozrejme aj aplikácie...antivirus nie je až tak dôležitý, ale ja osobne používam ESET (len tak pre istotu) no a v neposlednom rade treba používať mozog a neinštalovať všetko čo sa ti na nete ponúkne..ani overené zdroje nemusia byť na 100% "čisté"

já se držím klasiky a to Firefoxu, protože si tam můžu přidat spoustu rozšíření. Špatný není ani Chrome, nebo Vivaldi.Antivir byl v novějších Windows ten Defender, případně jsem býval spokojen s Avast Home.

Jako Antivirus doporučuji Defender Jako Prohlížec doporučuji Google Chrome

Já mohu doporučit Palemoon. Rychlý, málo náročný a zároveň bezpečný a velmi uživatelsky modulární prohlížeč jako starý Firefox :) .