» Poradna » Web a internet

Webové stránky (zdrojový kod stránky)

Dobrý den.Jak si prosím zabezpečím svůj web,aby mi nešel otevřít zdrojový kod stránky?Např tak,jak to má SF game.Díky

Odpovědi na otázku

Nezabezpečíš.

Jestli myslíš tohle, tak zdrojový kód tam snad zobrazit jde. Nebo ne? http://leteckaposta.cz/207530986

No, dá se udělat třeba to, že to nepujde při kliknutí myší pravym, že se to menu nezobrazí. Problém je, že to je jen javascriptem řešené zablokování toho kliku. Tím teoreticky odradíš počítačové laiky, jenže... ti si ani ten kód chtít zobrazovat nebuduo, naopak pokud někdo bude chtít, tak většinou s počítačema trochu umí a snadno si ho zobrazí z menu nebo klávesovou zkratkou, no a i kdybys tohle nějak ohlídal, tak si stačí stránku uložit a otevřít třeba v notepadu.

To je téměř nemožné. Na co to potřebuješ?

Tohle není technicky možné. Pokud má prohlížeč stránku zobrazit, tak musí stáhnout a přečíst ten zdrojový kód stránky. A když to dokáže tak si to uživatel může zobrazit.