» Poradna » Programy

Webové stránky bez mého povolení

Dobrý den . Možná toto bude mimo vaše chápání , ale bohužel je to tak.Dostal jsem se do finančních potíží
a dlužím peníze spoustu lidem.Jeden znich mi začal vyhrožovat , že pokud mu nevrátim dluh , udělá stránky kde zveřejní všechny osoby atd.,kterým dlužím . Mohu se proti tomu nějak bránit pokud to zveřejní.

Odpovědi na otázku

Jistě. Vrať mu ty peníze.

To si chodil do školy aspoň šest let,že máš jen tuhle radu.

Nedělej dluhy, nebudeš mít problémy! Když na něco nemám, tak si to prostě nekoupím, kapišto?

Na jednu stranu chápu věřitele, že chtějí své peníze zpět, ale na druhou stranu existuje také něco jako ochrana osobních ůdajů. Takže pokud to dotyčný udělá tak aby neporušil zákon o ochraně osobních úpdajů, nemůžete udělat nic, pokud ale např. vyvěsí na web jméno a adresu popřípadě další údaje, můžete se bránit u soudu. Je to stejný případ jako když některé obchodní řetězce začaly na své prodejny věšet letáky s údaji o zlodějích, také jim to bylo zakázáno.
Pro tyto případy existují společné databáze dlužníků- jak bankovní tak nebankovní, do kterých se údaje zapisují a pokud např žádáte o úvěr v bance a zároveň jste v některém z registrů veden jako neplatič, máte smůlu.
Naopak samozřejmě existují různí podvodnůíčci a tzv. "půjčky bez ověřování" kdy Vám půjčije nějaký chytrák za velmi tučný úrok.
Neznám detaily vaší situace, takže nevím jestli jde o půjčku peněz, nebo neuhrazené faktury případně jiné formy závazků, vždy je ale důležité jak máte případné formy vymáhání zakotveny ve smlouvě, kterou jste jak předpokládám, s věřitelem řádně uzavřeli. A pokud má věřitel ve smlouvě uvedeno že při nplnění závazků může využít např. veřejné reklamní plochy k tomu aby Vás donutil plnit, a nebude to v rozporu s výše uvedeným zákonem na ochranu osobních údajů, nic s tím nenaděláte.

To je sice hezké, ALE:

1. Naše soudy jsou:
- pomalé
- s nejistým výsledkem
- s pravomocí jen na území ČR

2. Pokud to ten věřitel vystaví na serveru zahraničí, české soudy s tím NIC neudělají. Přitom hosting v USA stojí pár dolarů. A jsou i další exotické země, kam české právo absolutně nedostane. Řekl bych, že ani na Slovensku by to české soudy z webu nedostaly (možná extrémně zdlouhavě přes evropský soud). A co třeba Indie, Čína, Brazílie, Panenské ostrovy na generické doméně .com nebo .net?

3. I kdyby nakrásně dokázal ten web po čase odstranit (mizivá pravděpodobnost). Obsah už bude v historii hledacích mašin a NIKDY je už z internetu nedostane. Inu, co peklo schvátí, již NIKDY nenavrátí. I po letech se tak při vyhledávání jeho jména ten seznam objeví ve výsledcích.

PROTO jsem se těmito třemi body nechtěl zdržovat a rovnou mu napsal, aby ty peníze vrátil.

Otazka je ci by mu vadilo ze na takom webe bude ked z vysudenych penazi by vyplatil vsetky dlhy. Ovsem je to skor otazka na pravnikov.

Dobrá, tak déle.Sorry.

Rozhodne komunikuj a domluv se na splátkovém kalendáři.. vyresis tim vse..

"Pane. Pokud mi nezaplatíte, obejdu ostatní vaše věřitele a řeknu jim, že mně jste zaplatil."
Co vám brání, abyste tomu věřiteli zaplatil?

Pokud to udělá šikovně, tak absolutně ne. A i kdyby se ti povedlo dosáhnout smazání, doživotní ostudy už se nezbavíš. A o tom, že bys vysoudil nějakou náhradu už vůbec neuvažuj, pokud nemáš přebytečný půlmeloun na kvalitního advokáta.

Pevně doufám, že nemůžeš a ten dotyčný je udělá, co jiného s tebou....