» Poradna » Programy

Webové prohlížeče v Androidu

Zdravim, vyzkoušel jsem tři hlavní prohlížeče v Androidu - Firefox, Opera a nakonec Chrome. Hw je Xiaomi Note 3 SE, takže Snapdragon 1,8Ghz a 3GB RAM, takže celkém slušné a přesto prohlížeče jako FF a Opera mají velké problémy - stačí dvacet-třicet minut prohlížení a FF se zahlcuje a brutálně zpomaluje, ale pracuje ikdyž pomalu, Opera rovnou po té půlhodině kolabuje a bere s sebou i launcher. A nakonec Chrome - tam žádné problémy a plynule zvládá pracovat s přiděleným 1GB paměti a sám si paměť umí čistit takže konečně normální provoz.A přitom Opera má mít jádro Chromia, takže je podezřelé proč dva prohlížeče se stejným jádrem dochází k naprosto odlišným výsledkům. Zajímalo by mě zda i jiní toto zjistili. Přijde mi že systém intenzivně spolupracuje s Chrome při optimalizaci a uvolňování paměti a tyto procedury odpírá jiným prohlížečům, nebo spíš je záměrně sabotuje. Pak pochopitelně lidé preferují Chrome a alternativa se marginalizuje. Možná jsou to silná slova, ale praxe navozuje tento dojem, co myslíte?

Odpovědi na otázku

na mém telefonu nepozoruji žádný rozdíl, ale protože používám chrome na desktopu tak ho používám i v telefonu ...

Tedy Váš příspěvek by se dal označit za zbytečný Jinak osobně bych se nedivil, kdyby Google nějak nezvýhodňoval vlastní produkty jako třeba Chrome a nebyl by ssi jediný. Něco podobného jsem zažil na Lumii s WP8, tam jsem zkoušel několik alternatívních prohlížečů a všechny měli jednu společnou vlastnost a to že samovolně a nečekaně padali, což se mi zdá jako podezřelá náhoda. Jediný prohlížeč který nepadal byl bohužel pouze IE, ale nechce se mi věřit, že by programátoři těch ostatních prohlížečů byli takoví diletanti.

Zbytečný je ten tvůj samotný blábol. Technické informace a data žádná, tudíž vypovýdající hodnota nulová. Snažíš se vyjadřovat jako kniha, ale tvé neumětelské pokusy o machrování a trapné smajly tě ihned odhalují jako obecního rumpála, který se nudí a snaží se bůhvíproč vypadat inteligentně při řešení jakéhosi pseudoproblému. Takže dnes to zase nevyšlo, trolling ani flame neovládáš, zkus to příště, rumpále. Ani jsi nepobavil, takže bludišťáka nevyhráváš.

Klídek, ať Vám nepraskne žilka . Že máte problém s pochopením psaného textu, rozmazávat nebudu, ale psát kvůli tomu slohovou práci s nulovým přínosem tomuto vláknu? Trolly nekrmím a flame nemám rád, takže přeji klid a hezký večer .

člověče než někomu napíšeš, že nerozumí psanému textu, tak se ujisti, že to nejsi ty. očividně sis z toho co jsem napsal, vytáhl jen půlku a ještě blbě. Takže znovu a lépe pro tebe (třeba se ti to teď podaří přečíst):Nepozoruji žádný rozdíl (mezi těmi třemi browsery), a používám tedy jenom jeden z nich a tím je chrome, protože chrome používám i na desktopu.Ještě abych ti to napsal v detailu: Mám všechny tři prohlížeče v telefonu (odjakživa) a nedělá mi problém je všechny zapnout otevřít v každém 20 tabů se stránkama co nefungujou (jako živě.cz) a porovnat.

přesně, u Androida naopak laguje a padá vše ostatní vyjma Chrome. Mě to přijde náramně podezřelé.

Možná na to kápl wift a může to být optimalizacemi od Xiaomi se kterým zkušenosti nemám. Mám zkušenosti s androidím FF jen na Samsungu nebo Lenovu, ale déle než půlhodiny jsem snad nikdy nesurfoval, tak problémy se zatím nemusely projevit. Ale jak už jsem zmínil v předchozím příspěvku, tak bych se nedivil, kdyby Google neměl oproti konkurenci nějakou "optimalizační" výhodu, nemyslím, že by programátoři FF či Opery byli lamy .

těžko říci - FF to nejak rozdýchával, ale měl velké problémy, nicméně nespadl, zato Opera spadla a strhla launcher, takže ten se restartoval. Do té doby jsem nic takového neviděl. A integrovaný Chrome pohoda klídek, běží plynule, to mě zarazilo a přimělo napsat tento elaborát jestli to někdo taky pozoruje. Nejdřív jsem nadával na ANdroid, ale když jsem viděl že to náhle jde tak se kloním k sabotáži Googlu vůči konkurenci...

Chybu hledej na svém přijímači. Pád launcheru jsem na Note 3 nezažil od jeho koupě (používám Novu).Taktéž všechny běžné prohlížeče (Firefox, Chrome, Opera, Opera Mini) běží bez problémů. Jako hlavní prohlížeč používám Firefox, který mám uzamčen v paměti, takže nedojde k jeho automatickému ukončení při delším běhu na pozadí. Nelaguje ani po týdnu běhu.

asi neumíš číst - já píšu že mi fungují všechny skvěle ... asi je to i o výběru přístroje

Ať Váš příspěvek čtu jak čtu, tak nikde v něm nevidím ani zmínku o FF nebo Opeře. Pouze konstatujete, že Vám funguje dobře Chrome, ale to ví i sám tazatel. Navíc jsem text týkající se Vás úmyslně doplnil o emotikony naznačující "odlehčený" charakter příspěvku, tak se nečertěte jako ten nahoře .

no tak je to vyřešeno - vážně neumíte číst

proč zbytečný? někdo tvrdí, že mu to blbě a já říkám že mi to neblbne, mně to zbytečné nepřipadne

Tento problém nemám (starý Samsung Galaxy S3). FF, a Opera také běhají v pohodě. Ačkoliv Operu po prodeji Číňanům již nadále běžně nepoužívám.Spíš to je o optimalizaci ze strany Xiaomi. Ta je, společně s Meizu a Huawei známá svou podivnou správou paměti a s tím související správou baterie

Akorát, že Huawei má jednu z nejlépe optimalizovaných prostředí P9 - ,,slova chvály se pak snášejí i na ukázkovou optimalizaci.,,P10 - ,,velmi dobře optimalizované prostředí,,