» Poradna » Web a internet

Webová služba

Ahoj, poradíte někdo jak zjistit jestli konkrétní webová služba běží? Potřebuju to udělat v C# a nedostanu se dál než k věcem v lokální síti. Díky

Odpovědi na otázku

Budes muset dodat vic detailu. Pokud to neni tvoje sluzba, tak existuje jediny zpusob - pripojit se na ni. Pokud se pripojis, tak bezi. Pokud ne, tak bud nebezi nebo mas nejaky sitovy problem.Pokud jde o nejakou velkou a znamou sluzbu, muzes vyuzit nejakou verejnou stranku/sluzbu monitorujici jeji cinnost.

Ak chces v ramci siete zistit, ci nejaka sluzba bezi alebo nie tak spravis telnet na nejaky specificky port alebo oskenujes porty na na danom zariadeni. Ak to chces spravit v ramci internetu, tak budes si musiet poslat z konkretneho webu hlavicku 200 OK alebo sa nejako na tu sluzbu pripojit.