» Poradna » Web a internet

Webová adresa neco.firma.cz z interní sítě nedostupná, jak nastavit vnitřní DNS

Ahojřeším problém jak se dostat z PC ve vnitřní sítí na vnější webovou stránku jejíž IP se dynamicky mění a tato stránka je ve tvaru neco.mojefirma.czV interním DNS serveru jsou klasicky 3 zony_msdcs.mojefirma.localmojefirma.localmojefirma.czDodavatel web presentace, která leží tam někde venku, ji hostuje na adrese 1.2.3.4, tudíž v zóně mojefirma.cz je nastaveno Host A www 1.2.3.4 - vše je OK.Nyní začal používat odkazy typu http://neco.mojefirma.cz, jenže a to je ten problém, IP se občas změní, takže bych musel neustále nastavovat Host A neco 5.6.7.8 , za měsíc 1.5.8.9 apod.a já se ptám jak to mám v interní DNS nastavit abych toto dělat nemusel a z vnitřní sítě se vždy dostal tam kam zrovna neco.mojefirma.cz právě ukazuje.děkuji za odpověďacham

Odpovědi na otázku

ip adresy většiny domén v internetu se občas mění, to ale přeci neznamená že na včechny tyhle adresy v (miliony webů) by sis musel dělat lokální DNS záznam ne ?? Víš proč se DNS používá ne ??

mě je jen o ten jeden NECO.mojefirma.czprotože za ním je schované necouplnejineho.com a to se mění

a jen doplním, že mimo firmu je vše OKtakto se to chová pouze v interní síti

Budeš to muset asi nějak líp vysvětlit

Nechápu, co řešíš, takto se chová většina doménových adres, že se občas IP adresy serverů mění a úkolem DNS právě je, aby ty změny registroval a sám vždycky věděl, když zadáš doménovou adresu, na jakou IP má požadavek poslat. Tohle se opravdu nedělá ručně

Odkiaľ vieš tú zmenenú IP adresu, ktorá sa nikde na celom internete nedá zistiť normálnym spôsobom?

ping neco.mojefirma.cz odpoved 1.2.3.4za měsicping neco.mojefirma.cz odpoved 5.6.7.8Achm

Môžeš to robiť aj zložitejšie ak ti nefunguje normálny spôsob. Napíšeš si skript, ktorý to zistí za teba a zmení ti to v konfiguráku DNS servera.

Nech tu externi stranku zaregistrovat take pod jinou domenou a ve vnitrni siti si udelej MOJE.domena.cz CNAME web.jinadomena.cz.To by mohlo zafungovat.

Je to mozne, nechce se mi to cist. Primarni problem je kazdopadne v tom, ze pouzivas stejnou domenu pro interni i externi veci, coz vede k temto komplikacim (mas "dva" ruzne DNS servery obsluhujici stejnou domenu).

souhlas... alias (CNAME) na dynamickou adresu (typicky ddns) je legitimní přístup