» Poradna » Počítačové sítě

Webmail (mailserver) - více účtů - přehlednost

Ahoj, potřeboval bych poradit ohledně mailových serverů. Mám vlastní doménu a na ní několik mailových adres. Webmailové rozhraní je však dosti nepřehledné a nepřináší žádný komfort práce. Navíc bych uvítal na webu všechny adresy v jednom, jako je tomu třeba u outlooku. Našel jsem někde odkaz na www.gmx.com, jež prý umí přidat do účtu zprávu i více adres. To jsem zkusil, ale každou přidanou adresu je třeba autorizovat, ale netuším jak. Jaksi tam chybí čeština a žádný automatický autorizační mail se nekoná, takže jsem v koncích.. ví někde jak na to?
Ale pak jsem se dočetl o mailových serverech a velice mi zaujal Kerio mail server. Tak jsem si ho nainstaloval, administrační rozhraní fakt super a webmail mi taky mile potěšil, je to v podstatě plnohodnotný outlook běžící na webu. Jenže.. do toho webmailového rozhraní se přihlašuji jak? Četl jsem že přez IP adresu mého počítače, což mi funguje, ale jen když jsem na svém počítači. Z jiného počítače se na webmail nedostanu. Zlý jazykové tvrdí, že aby to vůbec fungovalo, musel bych mít stále svůj počítač puštěný a připojený k internetu. Je to pravda? Jak doopravdy mailserver funguje a jak zprávně nastavit, abych mohl ke svým účtům z jakéhokoli počítače? Z oficiálních manuálů od kerio jsem vyčetl jen to že přez IP počítače kde je program nainstalován, ale toje to co mi jak jsem zmínil výše, nefunguje.. nebo je nějaká jiná alternativa, jak mít všechny adrey v jednom, přístupné odkudkoli na webu a to v komfortním prostředí připomínající offline klienta? Díky za info.

Odpovědi na otázku

osobne používam windows live mail a som spokojný.správa viacerých účtov je tam prehľadná, prívetivá a hlavne bez veškerých výpadkov. avšak je to vec aj názoru, lebo sa nájde kopa ľudí ktorí keď počujú "windows" majú husaciu kožu.

Trosku si pletete pojmy. Email k vasi domene spravuje vas poskytovatel (webhoster) - ucty jsou na jeho web serveru. Pokud chcete ucty ovladat z jednoho mista, lze budto preposilaj zpravy na jeden ucet, nebo stahovat postu do emailoveho klienta (napr. Outlook, Thunderbird ...). Vlastni web server si zalozit muzete, ale bylo by to velice nakladne a troufam si rict ze ve vasem pripade i zbytecne. Kerio mail server je postovni server, ne klient.

Ano, vím že maily z mé domény spravuje webhoster a rozdíl mezi klintem a serverem taky vnímám. Však jsem o kerio mluvil jako o mailserveru. Ale již zmíněný kerio třeba umožňuje spravovat více účtů, více domén.. v jednom poštovním serveru mohu přehledně pracovat v jednom přihlášení s maily jak z mé domény, tak třeba ze seznamu atd. Kerio má přímo na webu přehledné rozhraní připomínající outlook. Jde mi o to, abych se mohl kdekoli jsem, na jakémkoli počítači, přihlásit pouze do jednoho okna a tam mít správu všech mailů ze všech domén a to v původní podobě, žádné přeposílání. Tžejmě jsem to napsal dost nesrozumitelně. Právě tohle umožňuje kerio mail server. Alespoň jsem to z recenzí vypochopil, ale nastavení a přihlášení se mi nedaří. Zřejmě je to zbytečně komplikované a budu se téhle šikovné věci muset vzdát. Osobně používám windows mail a jsem spokojený. Ale občas někde jinde potřebuji přístup k již starším staženým mailům a to sem pak v háji.. a nutno uznat že webmaily v podstatě všech webhosterů stojí za prd, co se týče přehlednosti a kvality zobrazení. Nu což, asi nezbyde nic jiného než přeposílání důležitých kopií na jeden web účet

Mail serverem ale nevyresite napr. postu ze seznamu. Vytvorenim mail serveru vpodstate prebirate otazku posty od webhostera.

Pro vytvoreni vlastniho mail serveru potrebujete : vlastni domenu, pocitac pripojeny 24/7 k siti s verejnou IP adresou, zakoupit licence, spravovat OS a postovni server, nastavit spam filter ...

Jasně, už to chápu.. to byla jedna z mých otázek, jestli je opravdu potřeba mít stále zapnutý počítač. Já mám počítač puštěný tak hodinu denně a navyšovat tento čas nehodlám Mail server pro mě tedy ztrácí význam. Díky za info

windows live mail, kde spravujem v jednom okne zoznam;gmail;hotmail;seznam;azet. všetky účty prístupné okamžite, prehladne a v pohode. ale ako som spomenul, je to vec názoru a zvyku...

Já používám převážně windows mail. Teď jsem vyzkoušel ten Live mail, taky není špatný. Ale třeba na pracovní mail využívám outlook kvůli integrovanému kalendáři. Hledal jsem pomoc k použití mailserveru, abych měl ten "klient" přístupný z každého počítače, ale ukázalo se, že to v mém případě není reálný. Zaměřím se tedy spíše na výběr klienta. Ten windows Live Mail je pěkný, ale potřeboval bych něco s kalendářem, poznámkama atd. Jeden komplexní program. Kde je samozřejmě prioritou mailování Ten outlook to do jisté míry splňuje, ale uživatelsky moc příjemný není. Podotýkám, že se jedná o pracovní komunikaci a nestojím o kdovíjaké grafické serepetičky Decentní, přehledný, účelný..

live mail umožňuje aj implementáciu kalendára prostredníctvom vlastného blogu, resp. prepínanie medzi vlastnou internetovou stránkou(poskytuje tiež windows live)s vlastným kalendárom, kontaktami, blogom.stačí byť prihlásený a všetko mám na jednom mieste.

pre poriadok: možno to vyzerá ako reklama ale ja som spokojný takže doporučujem niečo s čím mám vlastnú skúsenosť!

MAILOVY SERVER U POSKYTOVATELA A OUTLOOK NA PC