» Poradna » Web a internet

Webmail - plné schránky

Zdravím, měla bych takový dotaz - promazávám e-mailové schránky (na webmailu, wedos). Přestože téměř vše vymažu, schránka ukazuje zaplnění např. z 80%. Je nutné promazat e-maily přímo z konkrétních přístrojů? (vymazala jsem i skryté složky, které se automaticky vytvářela při psaní mailů v telefonech, apod.). Děkuji moc za rady...

Odpovědi na otázku

A obsah Koš (Odstraněná pošta) jsi vymazala? Protože defaultně se smazaná zpráva jen přesune do Koše. A z něj je potřeba ty zprávy smazat taky.

není třeba, zkuste vyprázdnit složku odstraněná pošta

Koš je vysypaný... teď jsem zjistila, že je to tím, že musím rozlišit pop nebo imap. Pravděpdodobně to mažu z pop, ale potřebuji vymazat imap. Jen nevím, kde tento server najdu. Maily mazu na stránce webmail.wedos.cz

Přihlášení do webmailu skrze webové rozhraní na žádný IMAP nebo POP nehraje. Přes protokoly POP či IMAP jsou připojená zařízení jako PC, tablet či mobil. Pokud zprávy mažeš na webmailu, tak je mažeš přímo ze serveru.

Takže řešením je vymazat maily z jednotlivých příslušných zařízení? Na dálku to udělat nejde?

Ne proboha. Laicky řečeno - webmail se ti hrabe přímo v poště na serveru, takže je to nejspolehlivější způsob jak to promazat. Jestli se to ještě neprojevilo v indikaci zaplnění schránky, tak je teoreticky možné, že to i po vysypání koše chvilku trvá, než se to aktualizuje.

Díky..

Ne, množství mailů uložených v jednotlivých zařízeních je serveru naprosto ukradené, on je ani nevidí. Takže to musíš řešit na serveru.

Ok, díky za info...

a pokud by jsi čirou náhodou měla ještě schránky před rozšířením kapacity tak nutno dbát na velikost příloh (mám v centrum)A někdy i neomezená schránka bývá omezená např u seznamu Schránka má kapacitu 60 000 zpráv a na data je neomezená viz hned zkraje v odkazu https://napoveda.seznam.cz/forum/threads/69174/1

Neznám webové rozhraní wedos, ale je možné že tam ve schránce trůní několik e-mailů s velikýma přílohama, který každý zabírá mnohonásobně víc místa, než běžný e-mail bez příloh. Takže by to chtělo v tom webovém rozhraní, pokud to umožňuje, seřadit zprávy podle velikosti a začít mazat ty největší. Jinak samozřejmě platí to co už tu psali jiní. Vymazání na webovém mailu maže přímo ve schránce, ostatní složky včetně koše se taky počítají, po smazání může nějakou doby trvat než se to projeví. Typicky třeba do pravidelné údržby databáze, která probíhá obvykle někdy v noci a možná ani né naždý den.

Neznám wedos, ale u některých poskytovatelů se ta informace o zaplnění schránky aktualizuje jen jednou za čas, třeba dvakrát denně. Takže to, že jsi to promazala, včetně koše, se třeba projeví až za x hodin. Takže bych vyčkal.