» Poradna » Web a internet

Webhosting a doména propojení

Pěkný večerDnes jsem si koupila Webhosting u společnosti Wedos.Už z dřívějška mám ale doménu u Active24.Dá se tato doména nějakým způsobem propojit na Webhosting od Wedosu nebo musím převést i doménu pod společnost Wedos ?Děkuji.

Odpovědi na otázku

Je potřeba změnit DNS záznam domény, aby ukazoval na webserver.Změna se zpravidla provádí v administračním rozhraní registrátora domény, v tomto případě má Active24 určitě nějakou webovou stránku, kam se přihlásíš a můžeš změnit u své domény DNS záznamy. Přesněji tzv. "A záznam" je třeba nastavit na IP adresu serveru, který je u Wedosu. Tuhle IP získáš od Wedosu, nejspíš ji posílali v nějakém mailu při založení hostingu, nebo pujde najít v nějakém jejich administračním prostředí.

V principu se doména převádět nemusí a existují i alternativní možnosti. Člověku bez hlubších znalostí a relevantních důvodů proti převodu, bych poradil celkový převod a změnu registrátora, jelikož tím v budoucnu mohou odpadnout jiné problémy.V každém případě existují z principu dvě další možná řešení. První je nastavení DNS záznamů podle požadavků webhostingu (Wedos) u současného registrátora (Active24) a ponechání jeho DNS serverů. Druhou možností je pak ponechání současného registrátora a změna autoritativních DNS na servery webhostingu.Detaily a návody bývají uvedeny na webu ve znalostních databázích u jednotlivých poskytovatelů.

chyba byla vůbec u Wedosu zařizovat webhosting, takže bych tam nedoporučoval dávat i doménu. Není pro to jedinej důvod.Nejblbější nejlevnější webhosting kterej nemá ani zálohování. A ta lepší varianta je zase dražší než u kvalitnější konkurence.

Koupila jsem si právě Webhosting NoLimit Extra ( Měla jsem značnou slevu )