» Poradna » Web a internet

Webhosting - php procesy

Dobrý den, měl bych na Vás 2 otázky.1) Za PHP proces je považováno i například vyhledávání ? Tzn. že například u wedosu (kteří mají limit php procesů na 5) mohou lidé na mojí stránce v jednu chvíli vyhledávat pouze 5 lidí ?2) Pokud mám u webhostingu limit php procesů např. 5 a php memory_limit mám stanovený 128 Mb - tzn. že hosting využije maximálně 5 x 128 Mb = 640 Mb ram ?Rád bych totiž našel alternativu k webhostingu na vlastním VPS, jen nevím jaký výkon by měl mít můj VPS aby se např. webhostingu u wedosu vyrovnal.

Odpovědi na otázku

1) Ano, v jednu chvíli může vyhledávat pouze 5 lidí. Ale asi to funguje trošku jinak než myslíš. Prostě těch 5 procesů je dostupných a zpracovávají postupně všechny požadavky v řadě. Takže když například ti v jednu chvíli začne vyhledávat 1000 lidí a tvůj skript trvá 50 ms, tak ti hosting postupně zpracová všech 1000 požadavků a trvat mu to bude 10 vteřin a uživatelé dostanou výstup za 50 ms až 10 vteřin. To je jen teoreticky, těžko tam budeš mít v jednu chvíli 1000 vyhledávání a obvykle těch 5 procesů stačí v pohodě průběžně zpracovávat ty požadavky, které jdou, pokud tedy máš optimalizovaný kód.2) podle mě je to jak píšeš, tedy 128 MB na proces