» Poradna » Web a internet

Webdesign

Ahoj,dělám teď webovky a chtěl jsem se trochu inspirovat a vytvořit nějaký moderně vypadající příjemný design. Jenže jsem narazil na trochu problém. V posledních letech mám pocit, že v rámci toho trendu udělat všechno co nejjednodušší, velká tlačítka pro dotykáče atd. se to dostalo do fáze, kdy v podstatě všechny větší weby vypadaji naprosto stejně, stejně nudně. Stačí se podivat na živě, idnes, novinky, aktuálně, prostě uplně všechno vypadá víceméně stejně - bílé pozadí, hodně bannerů, nahoře nějaké menu, ale jinak naprosto bez nápadu, jedno jak druhé. Dávno pryč je doba kdy si pamatuju třeba zeleno-žluté novinky, oranžové auto.cz, atd atd. - z dnešního pohledu samozřejmě hrůza, ale tehdy to bylo ok a hlavně to bylo originální.Proto jsem se chtěl zeptat, jestli byste mi třeba mohli dát nějaký tip, odkaz nebo tak, na nějaké stránky, kde je nějaký příjemný a moderní design, který vy považujete za hezký a kterým bych se třeba mohl inspirovat. Nebo napsat co třeba je momentálně tak populární, co použít, čemu se vyvarovat. ¨P.S. Výhodou je, že hodně z designu je také omezeno množstvím reklamy, což v mém případě bude uplné minimum.

Odpovědi na otázku

Větší neznamená moderní. Treba Zive takto funguje prakticky beze změn roky, ale to je takovy zvlasnejsi pripad (ale porad vypada dobre, az na reklamy - ty ale zrusi jednoduse ad-block)Zkus http://www.magazinehive.com/2013/12/website-design-tr... , sice to je moderni, ne originalni, ale urcuje to linii moderniho webu. Ja osobne jsem radsi kdyz to je jednoduche a plni ucel (google) nez preplacane, zastarale, ... Kdyz se kouknes na eshopy s nejvetsimi prijmy, zadny nevypada jak treba bazos, protoze by si vsichni mysleli, ze je to fake. Proste jdi s dobou, a kdyz se budes drzet na urovni google, zive (s adb1ockem) a nejakych opravdu modernich webu, budes mit uspesny web. Kdyz budes delat "stare dobre" layouty typu bazos (nerikam ze nini uspesny - ma tradici = uspesny) a budes tomu rikat novy web, moc lidem se to libit nebude...

Předem zdůraznuji, že neříkám, že se mi to nějak extra líbí, nicméně co se současného designu týče.... každopádně bych volil "responzivní" design, to už se dnes stává tak nějak standardem dobrých webů. Co je momentálně hodně "in" jsou stránky, které víceméně jsou jen jednou stránkou a roluje se dolu, často s efektem označovaným jako "paralax". Někdy to je pěkné, jindy se to už tolik nehodí.Co se mi třeba líbilo po stránce zpracování a navíc to pěkně sedělo na daný účel je třeba ta nejnovější stránka s hledáním na googlu v roce 2014. Líbí se mi jak je to celkově udělané, je to responzivní, jednoduché a v duchu material designu.viz https://www.google.com/trends/2014/Tohle podle mě používá prvky, které v současnosti jsou víceméně populární a in. Ale je jasný, že v tomto duchu třeba web typu živě udělat nejde. Je pravda, že fakt dneska vypadá všechno uplně stejně, ale je to do velké míry dáno tim omezením reklam, všude bannery atd. A potom je to všechno stejný a i když použije člověk AdB...ock tak to moc nepomůže, ptž pak je to zas celý bílý, prázdný a taky bez nápadu.

A tady něco podobnýho:http://www.htc.com/cz/všechno na jedné stránce, responzivní, relativně jednoduché, neřikám že se mi to extra líbí, ale je to něco co dřív nebylo a ani nebylo možné. Hodně jquerry, HTML5 atd.