Web kamera do školy

Ahoj,prosím někoho kdo má zkušenost... Potřebuji nahrávat (video+zvuk) obsah přednášek (jen pro svou vlastní potřebu, kryjí se mi předměty), konkrétně obsah tabule. Přemýšlím o nějaké lepší kameře k netbooku (alespoň 1280x720). Můžete mi nějakou doporučit? Asi nebude třeba nahrávat video v 30fps, myslím, že bohatě postačí zvuková stopa a třeba 2-3fps. Také jde o to, aby to netbook s Atomem stíhal zpracovávat (má SSD disk). Případně ještě doporučte vhodný kodek a obslužný program umožňující nastavit fps. Díky.

Odpovědi na otázku

Obávám se , že ti nikdo takhle neporadí, nejde o jednoducho věc. Na webkameru můžeš rovnou zapomenout. Nepodceň výber mikrofonu. V neposlední řadě na x264 můžeš na atomu zapomenout.

Ahoj,já to do teď řešil přes MP3, lepší než nic. Opravdu by to nezvládlo ani třeba 1 snímek za sekundu? Zvuk bych mohl případně nahrávat zvlášť a pak si to dodatečně spojit.

Koukám, že doba značně pokročila. Mě k tomu stačil spolužák s kopírákem a maximálně školní knihovna se skriptama.

Jasné, taky možnost. Ale učitel je učitel. Mám zkušenost, že zprostředkovaně z toho má člověk třeba 1/2, proto mi to přijde jako dobrá možnost. No možná zkusím nějakou fullHD s tím, že bych nahrával jen zvuk a občas mi k tomu pověřená osoba (technicky ne moc zdatná) cvakne ručně snímek.

Jasná věc je to, že čím více smyslů člověk používá při vnímání, tím si toho více pamatuje. Vzpomínám však na přednášky matiky, kdy občas nepomohlo ani vnímání všemi smysly, neboť se člověk po prvních pěti minutách stejně ztratil.....

Jj, je to přesně tento případ (a ještě pár dalších)

natáčet osoby bez jejich souhlasu je nezákonné. Výjimkou jsou krátké zpravodajské šoty

Tak je to pro mou vlastní potřebu, už jsem to občas viděl i u jiných studentů. Nikdo nic nenamítal, samozřejmě není problém předem požádat o souhlas.

čauky,webka je podle mne pitomost - do MPEG4 to nahrávat sotva bude a jinak ti zakydá disk. I kdyby to mpeg4 umělo, tak kódování nejspíš pojede přes SW a netbook to asi nebude stíhat. Navíc maj webky malé čipy mizerné kvality a ještě horší optiku - oboje bude mít v třídě/posluchárně problém a výsledek nebude za nic stát.Podle mne budeš mít mnohem větší štěstí s klasickou videokamerou, která má zoom, tak si přiblížíš tabuli a která bude ukládat na SD kartu, ze které to potom snadno dostaneš. Můžeš se mrknout, jak si stojí kamery s LP režimem - jaká je kapacita.Pokud chceš ušetřit, tak to už i snad ty kamerky kategorie "party shot" (v praxi přezdívané "party shit") budou mít lepší kvalitu výstupu než webka.Jo a podotýkám, že nahrát v posluchárně nebo třídě zvukovou stopu s rozumně rozpoznatelným hlasem zvláště u lidí, co nemluví moc výrazně, je naprostá krize a to i u diktafonů dobré kvality (např. Olympus) - pokud nemají externí mikrofon. Skoro bych řekl, že diktafon v první lavici + průběžné fotky by dopadly lépe.

Pri študiu jednej školy sa prekrývajú predmety ? To v tom má Čaplovič pekný chaos...

Bohužel, není to až tak nenormální. Samozřejmě se nekryjí předměty povinné, ale povinně volitelné a výběrové. Ale rušit to nechci. V nejhorším to půjde snad i bez přednášek.

Některé školy tyto záznamy/vysílání pořizují samy - není to úplně triviální záležitost.Zkus se poptat na škole...