» Poradna » Web a internet

Web hosting

Dobrý den, měl by někdo radu, jak zjistit web hosting? Přes IP adresu i who.is jsem se dostala k odlišným poskytovatelům a oba tvrdí, že u nich web hosting nemáme. Jde o to, že máme nedostupný web, majitelé neví, kdo to dříve zřizoval, takže se nemám na koho obrátit. Když jsem kontaktovala poskytovatele podle IP a who.is tak mi říkali, že to musím řešit s tím, kdo poskytuje web hosting a to oni nejsou. Případně neměl by prosím někdo nápad, proč web nejde? Objevuje se tam tohle: Tento web není dostupný Odpověď webu www.doplnek.cz trvala příliš dlouho.Budu ráda za každou radu. Předem díky.

Odpovědi na otázku

tak asi niekomu platis pravidelne kazdy rok, tak sa obrat na technicku podporu tej spolocnosti

Kdo to zřizoval, majitelé vědět nemusí. Stačí, že vědí, komu hosting platí. Pokud nikomu neplatí, může právě to být důvod, proč web nejde.

a někomu patří taky ta IP adresa

Pokud tam neni nejaky velky zadrhel, tak by mel byt hosting u Master Internet.. https://www.master.cz/kontakty/Nemusi to byt jeno hosting, je klidne mozne ze tam mate pronajaty nebo umisteny cely vlastni server.

Začal bych dotazem u nějakého firemního IT (jestli to nejsi Ty).

Ve zkratce: U Active24 si platite domenu doplnek.czTam je v DNS zaznamu nastavena IP adresa 81.31.32.57Tu IP adresu ale nastavujete vy a ma smerovat na server, kde mate hosting. Jenze to muze byt klidne spatne a ten kdo ma adresu 81.31.32.57 o vas vubec nemusi vedet. Je treba zjistit, kde realne ten hosting mate a to se z verejne dostupnych udaju zkratka vykoukat NEDA. Musite zjistit komu platite a za co.

Koukal jsem, že máte i poddoménu obchod.doplnek.cz, která je směrovaná na jiný server s jinou IP adresou. Takže je možné, že máte jednu doménu, ale navázanou na dva web hostingy (pravděpodobně u dvou různých firem)