WD Red - 4TB WD40EFRX

Dobrý den,uvažuji o nákupu HDD WD Red (EFRX) - 4TB WD40EFRX. Prý je již na HDD software součástí diskového oddílu, který nejde smazat. Tento oddíl zabírá par megabytů dat, ale prý způsobuje otravné hlášky kdykoliv je tento disk připojen k počítači.Co je na tom pravdy?Děkuji

Odpovědi na otázku

nevím, zda byly nějaké revize, ale můj WD40EFRX koupený asi před dvěma lety nic takového nedělá. Kupoval jsem ho do externího boxu a hned po namontování jsem tam v Gparted udělal oddíl. Mám dojem, že disk byl úplně prázdný.

Každý oddíl se dá smazat, přemázneš celou GPT a má po srandě.

Stejně se to musí vždy naformátovat , Takže se nemusíš bát

To je nesmysl, i kdyby tam nějaký software byl, tak pokud ho cíleně nespustíš, tak přece nemůže způsobovat žádné hlášky.