WD Raptor 10.000 otáček 74 GB v novém pc

Zdravím,měl bych dotaz jestli má smysl dávat tento disk jako systémový do nového výkonného pc.Původně jsem ho chtěl prodat,ale dávat ho pod cenou,to si ho radši nechám.

Odpovědi na otázku

Výkonný disk do výkonného PC.

Svůj k svému.

To má přece styl i logiku, ne?

Asi by to chtelo specifikovat ten "vykonny system"...

Prodej ho a dej si tam SSD.

No jde mi o to,že disk byl špička před cca 4-5 roky dneska uz přece jen nemá toho tolik nabídnout.Pc sestava bude:procesor-Intel Core i5-750,mb-Asus Maximus III Formula - Intel P55,paměť 2x2 GB,grafika-ge force 250GTS,disk samsung F3 500GB jednoplotna 7200ot.

Tak to zase tak výkoný stroj není. Tam by se vyplatilo ten disk prodat a přitlačit na grafice.

Pokud je v poradku a aspon checkdiskem projde kontrola v sebelepsim poradku, nevidim jediny duvod, proc by se nedal pouzit jako systemovy disk a novejsi (urcite vetsi)pouzit pro data. Neni to doufam jeste PATA ze ne? I kdyz...na rovinu..ono to je vlastne jedno, vsechny normalni disky jedou stejnou rychlosti jak na PATA tak na SATA. Pokud teda do PATy nenapojite jeste paralelne svoji "starsi" DVD mechaniku..to by byl nesmysl.

Disk je SATA.Pc nebude primárně na hry,proto mi uvedená grafika postačí zatím.Chci na něm stříhat AVCHD video z kamery a občas si nějakou hru zahrát.

Pokud ti nevadí jeho hlučnost, klidně si ho nech.