» Poradna » Počítačové sítě

Wd mycloud 3tb

Dobrý den. Zakoupil jsem si výše jmenovaný WD Cloud a mám s ním problém. Přes webové rozhraní se do něj dostanu a nastavím, dokonce funguje i synchronizace složek,které si nastavím. Cloud mám probojený káblem přes router od UPC s PC. Problém nastává v případě, kdy chci nainstalovat program mc windows, tedy ovládací program přímo pro cloud. Vím, že je to zbytečné, ale on prostě cloud v domácí sítí nenajde. Ať měním IP adresu za satickou,nebo dhcpv cloudu, prostě nenajde. Další problém je, že cloud v síti nevidí ani notebok. Ale přes web rozhraní se přihlásí. PC. které je propojené káblem v místní síti cloud vidí. Nemá někdo podobný problém? Jde mi primárně o to, abych se do cloudu připojil z jhiného města, jinak mám doma předražený přenosný disk. Děkuji

Odpovědi na otázku

Vidíš sdílené složky v domácí síti?

Ano vidím

Navštiv stránku http://setup.wd2go.com/ a postupuj podle návodu. Počítej s tím, že se ti rapidně sníží rychlost přístupu na NAS v místní síti.Jiná zařízení (např. notebook) nemůžeš v cloudu vidět, na to není určen.

NAS není určen na to, aby fungoval jako přenosný disk. NAS připojíš, strčíš do kouta a přestaneš si ho všímat.Máš poněkud zmatený názor, co znamená módní buzzword Cloud. Nedivím se, novináři si to pletou také.

Dobrý den,nedávno jsem si koupil tento disk a řeším problém se sdílením.Možná jsem špatně pochopil filozofii tohoto disku, ale zeptat se musím.Ohledně sdílení přes Cloud mám vše v pořádku nastavené. Každý uživatel má svoji složku a v mobilu/tabletu... se přes aplikaci myCloud do této složky dostane odkudkoliv. Řeším teď ale sdílení v rámci domáci (Wifi) sítě. Chci vytvořit na disku složky, ke kterým budou mít přístup uživatelé v domácí síti (počítače, herní konzole či smartTV bez aplikace myCloud). V ovládacím panelu WD myCloud ale taková možnost není.Je zde pouze složka Public, která je veřejně přístupná všem v domácí síti i na Cloudu. Jak ale vytvořit složku (buď ve složce public nebo v kořenu disku), u které bych mohl nastavit přístup pouze přes domácí síť a navíc jen určitým uživatelům. Jde to vůbec s tímto zařízením?děkuji