WD my Pasport 1Tb problém s připojením

Dobrý den, mám problém s mim 1tb externím diskem od WD my Pasport 1Tb. Dříve fungoval ok, žádné drsné zacházení, pak začal po připojení pískat a ne připojil se, teď po propojení svítí ale ne připojí se... Nic nedělá... Je už po záruce. Měl jsem na něm jen zálohy a využití bylo jen zřídka... Dlouho jsem ho nepoužíval... Věděl by někdo co s ním? Věřím že se snad dá opravit že to bude kabelem nebo portem nebo tak... Nevím... Děkuji za odpověď s pozdravem Komprda

Odpovědi na otázku

A točí se?Příště si kup interní disk + box. Do "hotových" se dvá ten největší odpad, ani to nemá sata konektor, takže když se něco stane, můžeš ho rovnou vyhodit....

mám pocit že nic nedělá jen svítí...

Tak ho vyhoď, nic jiného s tím stejně nenaděláš. Předpokládám, že jiný kabel už jsi zkusil.

Ale on věří, že se dá opravit

Jiný kabel, jiný USB konektor. Vydává nějaký zvuk?

U plechové bedny ho připojuj na zadní modré USB konektory.

Zdarec tezko radit.1) Mas data hodne cenne nechat odbornou firmu = hodne penez za prenos dat na nove medium. 2) Napis co je to za konkretni model zarizeni (treba vsechni cisla z nebe moudry nikdo nespadl) a mozna poradi nekdo poradi nejakou fintu. Obecne tyto disky maji nestandartni konektory. Problém může být bud v pohonu nebo v ridici desce z duvodu bezolovnateho cinu casto oxiduji nebo v konektoru, je napojen primo na desku.