WD My Cloud zrcadleni

Vazeni a mili,uz nekolik dni se snazim vyresit nasledujici problem, lec bez uspechu:Mam dva disky My Cloud 3TB. Jeden chci mit doma a druhy na chate, pricemz bych chtel mit na obou stejny obsah (delam obcas na chate, obcas doma). Existuje nejaka moznost jak oba disky propojit pres VPN tak, aby se zrcadlily?Predem diky za odpovedigufy

Odpovědi na otázku

Ahoj, neviem, ci je rozumne stavat nejake permanentne VPN. Nemyslim si, ze mas routre, ktore toto dokazu, domace to vacsinou nevedia).Skor sa poobzeraj, ci WD nema taku aplikaciu, ktora sa da na tento NAS nainstalovat a dokaze tuto vec.Pripadne, mozno tam taka funkcia je priamo vstavana v menu.Nemam taky NAS, takze nedokazem povedat presnejsie.Co ale casto vidam v poradne, ludia maju s tymito zazrakmi dost problemov...

Este dodam, ze napriklad Synology dokaze synchronizovat aj na Google Drive / One Drive. Pripadne vies pouzit Own Cloud.Tam je vela moznosti, ako toto dosiahnut.Pri tomto zakladnom WD Mycloud vsak netusim, skus pozriet navod alebo pouzi google.

Diky za odpovedi.

Vzdyt pomoci VPN muzete odkudkoliv pracovat na disku ktery je doma, tak proc jeste druhy disk na chate? Kvuli duplicite dat a pripadne kradezi? Jiny duvod me nenapada.

Presne tak. Chci mit i zalohu na dvou mistech pro pripad kradeze nebo kdyby jeden z disku chcipnul.

Ale pozor, pokud cloud bereš i jako zálohu, tak je nutné si uvědomit při této metodě, že už nejde o zálohu. Na jednom smažeš (případně atak malware) a na druhém rovněž.

Technicky by to slo vyresit pomoci SW RAIDu1 ale v pripade tak velikeho disku a pomale, nestabilni VPN je jiste, ze to v praxi nebude fungovat. Mam doma neco na podobnem principu. Pametova karta v Raspberry PI2 je v raid1 s kouskem diskoveho prostoru meho domaciho serveru pomoci lokalni site. Uchovavam tam jen ty nejdulezitejsi veci takze si vystacim s cca 60GB prostorem ktery se v pripade vypadku rebuilduje pomoci 100mbit site zhuba 100 - 120 minut. V pripade 3TB disku v kombinaci s VPN by mohl rebuild trvat klidne tydny za predpokladu, ze mezitim nedojde k preruseni spojeni.