WD My Cloud EX2 Ultra

Dobrý den. Potřebuji poradit. Mám NAS WD My Cloud EX2 Ultra. V popisu je napsáno, že je pro disky 2x 3.5 SATA III. Já jsem vložil 2x 2.5 se SATA II. Konkrétně tyto: WD500BEVT od WD. Kontrolky trvale svítí červeně. V ovládacím software jsou disky vidět (název, kapacita atd.) Bohužel se jeví jako nepřipojené. Na discích jsou data z NB ale nedá se k nim dostat. Jak mám tyto disky zprovoznit? Pomůže formátování? Data z nich mám převedená.Musím do NAS vložit jen disky se SATA III ? Díky za rady.

Odpovědi na otázku

Disky tam můžeš dát jaké máš. Pokud je to slušný NAS, tak si disky zformátuje na linuxový systém a nainstaluje si tam svůj operační systém. Teda za předpokladu, že operační systém neběží z ROM, flash a podobných obskurností.

Takys mohl vzít zrovna Synology a měls pokoj.

Přěčtěte návod a inicializujte potřebné diskové polehttps://media.flixcar.com/f360cdn/Western_Digital-2... Managing Storage on My Cloud EX2 Ultra

Pro jistotu česky pro ostatní zájemce https://www.euronics.cz/download/1062644

Děkuji všem za odpovědi. Mám vyřešeno. Nečetl jsem návod a myslel jsem, že když to svítí červeně je chyba v discích.