» Poradna » Počítačové sítě

WD my cloud EX2 - vzdálený přístup

Dobrý den, koupil jsem si WD My Cloud EX2. Teprve se s tím učím. Na NASU jako admin jsem vytvořil další účty. Tak se chci zeptat jestli mohou k Nasu přistupovat na dálku? Že by jsi na to uploadovali soubory atd... Když se přihlásí na webu WD pod e-mailem a heslem, které jsem jim nastavil nebo oni sami tak jim to píše toto: Your cloud cant be accessed. Please contact devices administrator to see about restoring your cloud acces.Ale když se přihlásí na iPadu v aplikaci WD cloud, tak jim to nic takového nepíše. Je to v rámci lokální síťe? Jde mi o to, abych já nebo i oni mohli na cloud přistupovat odkudkoliv. Nevíte co s tím? Mám něco špatně nastavené?A jde nastavit VPN? Díky moc

Odpovědi na otázku

Pokial nenajdes niekoho, kto to ma doma, tak studuj tu:http://support.wdc.com/product.aspx(manual)

Normálně přes mycloud.com.. jinak hlavně si nastav na routeru, aby byl přístup z venku. Běží to prej na bázi OpenVPN, někde na netu jsou i návody jak to propojit napřímo s OpenVPN, ale já se v tom radši nehrabal, jinak ten mycloud bych taky moc nevyužíval, nedávno tady byl článěk o tom, že to má pochybný zabezpečení.

Jak jako, že doporučujete nepoužívat my cloud? Aplikace se ale OK, ne? Nebo ta je taky nezabezpečená? Jinal jde na WD my cloud zálohovat Macbook na dálku? Že WD budu mít doma a budu si na něj chtít zálohovat Macbook na dálku. Když někde budu. Jde to? Popřípadě jak?Díky

A proč ses o to nezajímal než sis ten krám koupil??

Buď to půjde nebo ne. Jen se ptám. Něco jsem si o tom zjišťoval, ale né moc. Jde to teda, nebo ne?

Ok díky. A jde teda Mac zálohovat na dálku na Nas? Nebo ne? Popřípadě nějaký návod/video?Díky

Ty nemáš google? A v prvé řadě musíš mít veřejnou IP, ještě lépe statickou...

Nemusíš mít veřejnou ip jak tady někdo píše :) běží to přes VPN, jinak mac jde nahodit, že se bude zálohovat timemachine na nas, on si to sám vyžádá, ale nezkoušel jsem to.. Nedoporučuju používat viz. http://technet.idnes.cz/sitove-disky-wd-0il-/sw_i... ..

A jde teda macbook na dálku zálohovat? A pokud ano, tak co všechno musím nastavit?

Tohle já nvm, tak daleko jsem se nedostal :), ale jde tam nastavit záložka Time Machine, je to v nastavení - síť mám pocit a pak to nastavíš na macu

To vím taky Ale jen nevím, jestli to jde zálohovat na dálku

Na dalku nejspise ne, navic si myslim ze nemas takove prenosove rychlosti aby to rozumne fungovalo.

hele na dálku to asi nepůjde :).

Na dalku to bezi pres DDNS nebo kdyz mas statickou IP