Wd my cloud 4T - nelze se připojit

Dobrý den hledal jsem na netu ale nic kloudného copak s tím dělat jsem nenalezl.PO 3 výpadcích elektřiny se nelze spojit s WDMC, dioda ve předu místo modře svítí oranžově - což značí že není připojen k síti. Vzadu na u síťového konektoru svítí oranžově a bliká zeleně. Odpojení a připojení z el. sítě nepomohlo, návod na resetování 4s nepomohlo spíše na to vůbec nereaguje. Disk se točí. Vyměnit kablik jsem zkoušel i zapojit ho do jiného konektoru v rozbčovači. Jsem docela zoufalej, nedávno mi odešel PC a teď asi i cloud na kterém jsem měl zálohu fotek a dokumentů. Napadá někoho co zkusit? Popřípadě dal by se disk připojit jako klasický do PC?Mate někdo zkušenosti?Děkuji

Odpovědi na otázku

Jestli se nepletu, tak vymontované disky mají klasické rozhraní SATA, takže pak by šly připojit normálně jako další k počítač a pokusit se data vytáhnout.Ale možná se s tím rozhraním pletu a WD už tam má jen cosi vlastního. Kdysi u 1TB to šlo ...

no sata disk tam sice je, ale bude naformatovanej pro linux (napr ext4) takze si s tim win a hlavne neznala osoba moc neporadi.. tohle je na to dat to nekomu kdo tomu rozumi (a priste nekupovat takovy sragory jako jsou NASy od WD)

A tak nějaký zjednodušený návod jak z toho ty data dostat? Přes nějaký program? Odbočím od tématu, s WDMC jsem byl maximálně spokojen cca 8 let bez jediného problému, pokud budu kupovat tak bych chtěl jít do stejného typu. Popřípadě jestli můžete hoďte tip na jiný. Mám to vyloženě na na filmy, fotky, seriály, popřípadě jako záloha pár důležitých dokumentů...

Viz romanz ...Já měl tři WD cloudy a všechny odešly cca za dva roky.Jestli chceš mít zálohu "....pár důležitých dokumentů", měj je na dvou až třech nezávislých místech.

Viz výše, byl jsem s tímto cloudem spokojen cca 8 let bez problému, dokumenty a fotky jsem měl ještě na PC ale to taky odešlo do křemíkového nebe/pekla

A proto zásadně zálohuji na externí disky, které odpojím a dám do šuplíku. A elektrošlůs jim neuškodí.

Zaslechl jsem, že do Woken jde dát soft, co umí číst ext4.Ale cestou nejmenšího odporu a bezpečnosti bych nahodil livko Linuxu a obsah disku stáhl v něm.

Na nazev programu si asi nevzpomenete ze? S linuxem jsem naposledy pracoval tak 10 let zpatky...

Od ceho mas google. Tam je jak zprovoznit ext4 pod win. Jinak nevim jak ten wd ale jine nasy maji svuj nejaky souborovy system. Jibak to byl jednodiskovy? To neni zaloha, to ne mozna lepsi prenosny disk. Ono vsem k nasu foporucuji i obycejnou ups pripojenou k nasu kablikem. Po vypadku energie ups apc posle nasu prikaz na vypnuti korektni. Takze alespon taketo zabezpeceni...

Nevzpomenu. Jen zahlédl, že to už jde. Já s Wokny nepřicházím do styku 15 let.

Mám zkušenosti, jseš v pr….. Stalo se mi to samé s WD Sharespace. Nikde se ničeho nedovoláš. Disky jsou pravděpodobně v pořádku, akorát je to potřeba rekonstruovat diskové pole. Tzn. investice co jsem zjišťoval před 2 roky byla cca. 7.000,- Kč.

Nic kloudného jsi nenalezl ani na foru WD apod.? Za poslední 4 roky se různých návodů How to unbrick WD My Cloud dá najít několik.

Hele nenašel. Je to seklý, nejde se tam připojit. Akorát se dostanu do WD rozhraní, ale to nenaběhne zcela. Co si pamatuju, tak to píše loading a nejde s tím nic dělat. Ani ten WD boot nenaběhne aby to šlo nějak ovládat. Posílal jsem to na diagnostiku, tam mi nabídli opravu pole za 7.000,- Kč. Stejná závada jako kolega, po několikanásobném výpadku proudu. Mám ty jo na stole cihlu za 20.000 plnou fotek a filmů. Reset, format se mi zmáčknout zatím nechce.

Neviem ako WDMC, ale WD NetCenter má modifkovanú verziu ReiserFS. Neprečíta to ani Linux. Počítam, že keď to odíde podobne, tak to rovno vyhodím.

Můj WDMC má NTFS.