WD My Cloud - rada.

Prosím o radu.Chci si koupit WD My Cloud 3TB a mám takovou představu.... My Cloud připojím do sítě a budu na něj přistupovat a zálohovat například ze 2-3 PC. Chtěl bych na něj nahrávat z různých PC soubory, ale aby ty soubory byly zálohovány jen na WD My Cloud, nechci aby zůstaly na discích v PC. Je to možné, nebo tam musí probíhat stále zrcadlení z PC? Myslel jsem, že to nebude problém, až do přečtení tohoto komentáře viz:Nejsem vůbec spokojený, nejradši bych disk vrátil, ale to nejde. Mnohem lepší varianta používat cloudová řešení online bez nutnosti mít disk doma, je to rychlejší a ve finále i levnější. Co mi vadí? - rychlost přenosu souborů - nesmyslná synchronizace, když nahraju něco na My Cloud mám to ještě jednou v PC a zabírá mi to další místo, kdybych si tam chtěl nahrát 3TB tak to vlastně nejde, protožem mi to do MacBook s 256gb diskem nenahraje všechny soubory a nenašel jsem variantu možnosti souboru pouze na externím disku a soubory si vzdáleně vzít pouze pokud je potřebuji - vytváří mi to pořád 2x složky na stejném místě s tím, že jedna je prázdná a druhá obsahuje soubory Po cca 14 dnech jsem stratil nervy a disk skončil v zapomění v šuplíku...DÍKY ZA ODPOVĚĎ

Odpovědi na otázku

Funguje to jako normální síťovný disk. Co na něj nakopíruješ, to na něm je i když to ve svém PC smažeš. Ten komentář nechápu. Ale možná se týká nějaké synchronizační utility od WD, kterou k tomu výrobce dává. K té ti nic nepovím, protože to nepouživám. Ten to disk jsem instaloval do jedné sítě, kde na něj 4 PC dělají automatické přírůstkové zálohy pomocí free programu Cobian Backup + tam je sdílené uložiště pro všechny v síti. Každopádně pokud budeš mít data jen na něm, není to záloha. Když disk chcípne, je po nich. Ve víše zmínené síti jsou data jištěna tak, že celý WD disk je pro jistotu zálohován o jednoho z PC, kde je velký disk. Takže když chcípne, jsou data ještě tam. Není to úplně ideální, ale šlo o peníze.Zmínený rozhořčený komentář mi přijde jako od někoho, kdo to neumí používat nebo netuším, co tam řeší za kraviny.

"když nahraju něco na My Cloud mám to ještě jednou v PC a zabírá mi to další místo"Tomu se ale říká záloha a smysl toho poznáš, až v tom My Cloud chcípne disk. Pokud máš malý disk v notesu a chceš data přesunout, tak bych na tvém místě koupil ještě normální exterák.WD appky nepoužívám - používám FreeFileSync a tam si můžu nastavit, že synchronizace mi pouze nacpe nové soubory na záložní médium, ale neprovádí oboustranné zrcadlení.

FreeFileSync je výborný program. Jde tam udělat i oboustranné zrcadlení s historií. Takže obě složky jsou úplně stejné, ale nepřijde se smazané nebo změněné soubory. Skvělá věc.

Díky za info. Nejprve jsem chtěl Synology se dvěma HDD, ale to jsme cenově jinde.... Důležité soubory budu zálohovat ještě na externí HDD.