WD My cloud - public share

Ahoj,chci se zeptat jestli má někdo zkušenosti s NAS oscobním cloudem od Western Digital. Koupil jsem si tuto věc na zálohovaní ruzných dokumentů, vše šlape jak má akorát na jednu věc. V sdílených složkách cloudu je již předdefinovaná složka PUBLIC, kde se na nacází 3 podsoubory a to share photo, videa, media. Tato složka slouží jak již náze napovidá ke sdílení, jak na přihlášení po internetu, ta na domácí síti. A právě v tom to je ten daný zádrhel ... Mám doma počítač s operačním systémem Windows 10, tak macOS a nemůžu se tyto sdílené adresáře otevřít, ani na ně nic nakopírovat a dělat úpravy a dokonce nelze vidět i obsah, v obou systémech na domácí sítí. Stále mi to píše, že nejsem oprávněn měnit tuto složku v síti. Přihlasil jsem se i jako HOST a GUEST a stále stejný problém. Zkoušel jsem i změnit atributy na síti pro zápis a čtení a nelze. Zajímavé však je, že když se přihlásim do cloudu přes internetové rozhraní jak s PC, tak s Androidu nebo IOS, tak se dá daný obsah upravovat a je viděn ve všech zařízeních. Děkuji za vaše reakce

Odpovědi na otázku

Jak máš nastavené uživatele?

Ahoj. Do macu vstupuji normalne pod svym uzivatelskym heslem. A na cloudu mam pouze jednoho uzivatele a to jsem ja jako admin. Mam cloudu povolene vse pro cteni a zapis. Zkousel jsem podle wd komunity zmapovat sit jak je dane, ale bez uspechu. Dokonce kdyz chci v dane slozce public jak na macu, tak ve windows zmenit opravneni, je to zamitnuto. Kdyz vsak vytvorim v cloudu dalsi slozku neni problem a da se vse menit.