WD Green SSD je mŕtvy?

Ahojte,nedávno pred 3 mesiacmi som si zakúpil WD Green SSD. Počítač hlási, že nie je v PC nijaký disk a ani na druhom SATA konektore. Vymenil som aj kábel a nič. To sú Western Digital SSD také sračky? WD bol niekedy dobrý výrobca diskov.

Odpovědi na otázku

Tak ho reklamuj, ať se postará autorizovaný servis.

Dnes posielam. Čítal som, že 150 MB/s zápis je vraj pri WD Green normálny. Je to pravda? Mne viac ako 150 MB/s nezapisoval.

Tak je to low end SSD bez cache. Prostě pro nenáročné použití.

Tak to mi potom v Alze klamali, že je to dobrý SSD aj do herného PC

Jako úložiště pro hry bude asi v pohodě, pokud chceš velkou kapacitu a ušetřit. Při hraní se hlavně čte z disku a málo zapisuje.

Ikdyž koukám, že ten 480GB se nevyplatí.

A co s tím.Zařízení je mechanická věc. Může se rozbít.Musíš tedy zálohovat.Každý je překvapen, že se to rozbije. Každá značka je +-stejně poruchová. WD je kvalitní disk. Nebavím se o neznačkových aušusech, tam je vyšší pravděpodobnost poruchy.

Ano, na hry je v pohodě, protože hry závisí na čtení, ne na zápisu. Rychlost zápisu a absence cache tě v podstatě na toto použití nemusí zajímat.

Disk pozreli a vraj sa poškodil radič, pretože výrobca WD ho nesprávne implementoval na WD Green a Blue a zvažujú stiahnúť z trhu všetky WD Green a Blue SSD u ľudí, ktorí sa ohlásia na servis