» Poradna » Ostatní

WD a Windows 2000

Dobry den,koupil jsem si novy disk WesternDigital Cavia XL 20GB ATA100 (WD200BB), a mam problem s instalaci Windows 2000 Professional CZ.Mam zakladni desku AOpen AX59Pro (VIA MVP3, ATA33), disk jsem utilitou od WD prepnul do DMA33 (puvodne mel DMA100 enable), flashoval jsem BIOS z 2.24 na 2.35. HDD je jako Primary-Master a CD-ROM je Primary-Slave. Udelal jsem si na disku jeden jedinny oddil (FAT32 - 5 GB nebo FAT16 - 2 GB), pokousel jsem se o nabootovani z disket, z jinne bootovaci diskety a spustit, program X:\i386\winnt.exe, nebo inovaci z Windows 98. Vsechny tyto postupy skoncili u kontroly disku pred instlaci W2K -- objevi se hlaska ... jednotka C: je neopravitelne poskozena ... F3 restartujete pocitac ... a instalace skonci. Skousel jsem ruzna nastaveni DMA v BIOSu, prohazovat pametove moduly, instalovat pouze s grafickou kartou, vypnout USB v BIOSu (instalacni program pri inovaci z W98, kecal, ze hardware neni podporovany), ... Instalace jineho OS (Win95, Win95SR2, Win98, Win98SE, WinME) probehnout bez jakychkoli problemu. Instalacni media W2K poskozena nejsou, na jiny disk z nich instalovat jde a uz jsem vyskousel 3. Pokud jste mel nekdo podobnout zkusenost, nebo vite jak tento problem vyresit, pomocte mi, prosim. Dekuji. S pozdravem, Jan Mikus.---------------------------------------------Jan Mikuš (Nickname: Jack)---------------------------------------------Address: Theodor 50, Pchery 273 08, Czech RepublicPhone: +420-314-537369 (0314-537369) after 7:00pmMobile phone: +420-72-3078769 (072-3078769); 00420723078769@sms.eurotel.czE-mail: jan.mikus@worldonline.cz, mikus@mssch.cz, mikus.jan@seznam.czHomePage: http://mikus.web.worldonline.czICQ: #74455145---------------------------------------------

Odpovědi na otázku

Vyzkousej nasystemovat cecko nebo nabootovat z cederomky (napr Win98SE), kdyz ani jedno nepude tak se koukni kdyz bootujes z diskety jestli je ta partition aktivni.

No tak ja mam WD 205AA nebo takovy nejaky podobny cislo. Nasel jsem, ze by ho W2000 meli podporovat, ovsem napsalo mi to taktez "neopravitelna chyba disku" a navic jsem postupnym experimentovanim prisel o vsecko co na disku bylo a byl jsem v tave situaci, ze nesly ani info v fdisku.Mel jsem obavu, ze disk je v riti, ale nechal jsem probehnout nekolik testu NU 18hodin, nainstaloval zpatky 98SE a jede to bez problemu.Od te doby jsem se o nic nepokousel.kdybyste na neco prisel, dejte mi prosim vedet.To sem Vam asi moc nepomohl, co?

Kdybyste četl poradnu, tak se tady tak pětkrát do týdne dozvíte, že disky WD v žádném případě nebrat...