» Poradna » Web a internet

WAN

Dobrý den , mohu se zeptat kde najdu mojí IP adresu sítě WAN?předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Ve smlouve s ISP.

A někde jinde to zjistit nejde?

v administraci routeru na WAN rozhraní

MAC adresa :e4:be:ed:1b:12:e5Velikost MTU :1500Primární DNS :78.156.49.165Sekundární DNS :78.156.32.2je tam jen tohle....

A k čemu ti ta IP adresa WAN bude? S velkou pravděpodobností nebudeš mít veřejnou IP, takže se na ni zvenčí stejně nebude dát připojit. Takže její znalost ti nebude vůbec k ničemu.

potřebuji to k tomu abych router nastavil jako statickou IP adresu

V nastavení routeru hledej síť, wan rozhraní. Napiš jaký máš router, hodně záleží na výrobci a typu. Některé routery při nastavené dynamické IP adrese nenabízejí pole pro zadání adresy, ty se ukážou až po přepnutí na statickou IP.

WAN routeru musis nastavit tak jak to chce poskytovatel. Tak jim zavolej a zeptej se.

Jenže tohle NEMŮŽEŠ nastavit, pokud nemáš od poskytovatele přidělenou statickou IP adresu. Když to nastavíš, tak ti nebude fungovat internet.

WF2419 - netis

Tam co je obdélník 1 nastavíš "Static"Pak by se měly ukázat řádky pro zadání WAN IP/masky, a adres DNS serverů - opět obdépník 1: http://demo.netisru.com/Files/images/Support/FAQ/...

a jak zjistim to , co mam napsat do WANu?

Z papírů od poskytovatele, mělo by to býs ve smlouvě.

dobře, jak se tedy po těhle krocích dá dostat na nastavení NATU? potřeboval bych OPEN

třeba podle návodu na portforward.com

Nebylo zajímalo kolik to malé dítě ještě založí pseudo dotazů které ukazují jen jeho neschopnost a neznalost . Už založil cca 4 a vystupuje pod dvěma třema jménama.

To , že se nevyznám v těhle věcech ukazuje neznalost a neschopnost? Možná se vyznáš v těhle píčovinkách ,ale chtěl bych tě vidět dělat něco v reálném životě... a dítě? :D jo vystupoval jsem pod dvěma jménama a co jako?

Normální člověk by se zeptal jak docílím toho abych měl nat type open. Clovek "ja tomu rozumím" bude napřed otravovat s tím kde najde svoji wan adresu, pak jak ji staticky nastaví, aby se nakonec zeptal na ten nat protože mu to nefunguje. A i když mu někdo pořád dokola radí, že to musí řešit přes svého poskytovatele tak mu to pořád nestačí.

A to ještě mezi tím bude stav, že on si nastaví na WAN statickou IP a bude se hrozně divit, proč mu s tím přestal fungovat internet :D