» Poradna » Počítačové sítě

Wake-on-Lan tiskárna (UTP kabelem do USB portu)

Dobrý den,jelikož se tiskárna nachází v jiné místnosti, rád bych si usnadnil tisknutí. Napadla mě jedna věc, která nevím zda může úplně fungovat.Moje domácí síť vypadá zhruba takhle: Z ISP jde kabel do prvního (hlavního) routeru, který přiděluje DHCP adresy.Poté jde kabel do druhého routeru, který se nachází poblíž tiskárny (má vlastní název, nachází se na stejné podsíti). Tento router však nenabízí funkci wake-on-lan (tu nabízí pouze první zmiňovaný router) a neobsahuje ani port USB. Bylo by možné vzdáleně zapnout tiskárnu a tisknout, kdybych zakoupil redukci UTP to USB a poté už klasika USB to USB-B? Nastavit pevnou IP pro tiskárnu na routeru a poté vždy použít funkci Wake-on-lan?Děkuji. Jedná se o jednoduchou tiskárnu Brother hl 1110.

Odpovědi na otázku

Ne.Redukce UTP to USB neexistuje. USB je protokol, UTP je kabel.Osobně nechápu, proč mít router na stejné sítě. Asi bych z něj udělal switch. A to by vyřešilo WoL.

Druhý router mi rozšiřuje signál a funguje na něm i dané WoL. Zajímalo mě, jak je to s tou tiskárnou. Děkuji za odpovědi.

Som Ti to predsa napisal. Dana tlaciaren nie je sietova, t..j do siete ju len tak nepripojis, potrebujes Print Server. Obycajny USB to RJ45 adapter, ktory je pouzitelny pre pripojenie pocitaca do siete sa pouzit neda. Router, ktory ma i USB port, by mal byt pouzitelny i ako Print Server pre pripojenie beznej USB tlaciarne do siete, t.j. vystavit ju ako sietovu. Zavisi, ci to dany router podporuje.Vid. https://www.alza.cz/sitove-prvky/printservery...

Děkuji

Tu tlaciaren napriamo do do siete nezapojis, potrebujes Print Server. Rozhodne nie cez USB to RJ45 adapter.