» Poradna » Notebooky

Wake on lan, Magic Packet, počítač se budí jen z režimu spánku

Ahoj. Mám notebook Lenovo G500 a všude jsem zapl ve Windows Wakeonlan. Jak na kartě řízení spotřeby ve správce zařízení, tak na samotném nastavení karty. Při vypnutí počítače siťovka svítí (i v režimu hibernace) ale MP ho prostě neprobudí. Když dám notebook do režimu spánku, diodka spánku bliká, tak MP ho probere. V čem by mohl být zakopaný pes?

Odpovědi na otázku

Vypni fastboot. (napájení, nastavení tlačítek napájení, změnit nastavení které nejsou k dispozici, rychlé spuštění) Nedávno jsem toto řešil a pomohlo to. Se zapnutým fastboot je vypnutí taková hybridní hibernace a při procesu vypínání to vezme i síťovku. Dále musí bios podporovat boot ze stavu S5 a musít to být zapnuté také v něm.

Zakopaný pes je u většiny notebooků v tom, že probuzení lze provádět jen v případě, že je k noťasu připojený kabel od netu, tedy nikoliv Wifi, ale kabelové připojení a notebook nesmí být vypnutý.. Tedy přichází do úvahy jen hibernace nebo režim spánku. Jsou i některé výjimky, kdy notebook lze probudit i ve vypnutém stavu( s kabelovým připojením k netu) a připojeným síťovým adaptérem napájení.. Tímto způsobem lze probudit třeba novější notebooky značky Dell.. znám z osobní zkušenosti..