» Poradna » Programy

W98SE - Údaj o volném místě opraven

V podstatě jediný zásadnější problém, který ve W98SE, mam je ten, ze se obcas seknou a po naslednem restartu proběhne scandisk s tímto výsledkem = Disk X: Údaj o volném místě opraven. Zajímalo by mne, zda lze určit, čím je problém způsoben a jak mu lze předejít.  PC C800, 256MB RAM, Abit Sa6R, SB Live!, Matrox G400, PC je v síti peer to peer. Ze zásadnějšího softu je trvale nainstalován Winproxy, MemTurbo 2,1 , AtQuard 3,22, IE 5,01.

Odpovědi na otázku

Představ si, že Windows něco zapisují. Ve FAT tabulce si najdou volne misto, kam by se dalo zapisovat a začnou. Počítač se kousne, takže zápis nedokončí.ScanDisk pak tohle zkontroluje, zjisti, že je tam obsazené místo něčím, co vlastně není k ničemu a toto místo uvolní. Jinak by to místo na disku bylo obsazeno nesmyslnými údaji.Co s tím ? Vyladit si počítač tak, aby se "nesekal"