» Poradna » Windows (a jiné OS)

W8.1 přeinstalace

Chtěl bych se zeptat na přesný postup přeinstalace Windows8.1 na stolním PC už mám nainstalovaný w, ale systém je už pomalý, co jsem četl je dobře udělat zálohu ovladačů , vložit CD Windows do mechaniky a restartovat PC a poté vybrat disk pro w, a pak už to je jen klikání a poté instalace ovladačů . Je to opravdu tak jak píšu? A bude to chtít po mě klíč? Jinak ho mám.. Předem díky za radu

Odpovědi na otázku

1. Ne tak docela, je to o chloupek zložitější, je potřeba do procesu zapojit i trochu šedé mozkové kúry.2. Ano.

A ten klíč to pomě bude chtít?

Čti pozorně, Dvě otázky - dvě odpověde. 2. Ano

A budu muset naformátovat disk v biose nebo při reinstalaci?

když odstraníš oddíly, tak udělá quick format při instalaci

Pozorně si proštuduj návod od "Bedřicha" - viz níže. Tam je vše podrobně a názorně popsáno. Jetli máš s tím problém, požádej někoho známého, kdo s tím už má skušenosti. Víc se k tomu neni co dodat.

Václave,v Biosu nelze formátovat disk.. Než se skutečně pustíš do přeinstalace tvýho OS, měl by sis ujasnit několik základních věcí:1) Jestliže máš někde na systémovém oddílu("C") uložená důležitá data(instalátory tvých oblíbených programů, fotky, dokumenty a zkrátka veškerá data, které jsou pro tebe důležitá a nechceš o ně přeinstalací OS přijít), měl by sis je uložit třeba někam na externí disk nebo na oddíl "D", který může zůstat zachovaný beze změny. 2) Co se týče ovladačů, měl bys je mít dopředu připravené třeba někde flash disku, externím disku nebo třeba na oddílu "D", nebudeš-li jej při instalaci OS formátovat. Pro stolní PC jsou ovladače základní desky a dedikované(NEinterní grafiky). Tedy vždy vyhledat aktuální ovladače na webu výrobce ZD a grafické karty. Mimochodem, externí disk by ti měl posloužit jako úložiště pro ovladače, instalátory programů, ukládání různorodých dat a záloh OS, včetně zavaděče zálohy, kdyby ti Windows totálně spadl.. 3) Co se týče samotné instalace OS. Měl by sis cvičně projít některé návody třeba na YouTube..nebo si o tom něco přečíst od A do Z.. To znamená od přípravy flešky přes volbu dočasné priority boot(Bios-po restartu vyvolat klávesou F9, F10, F11, F12..??? .. u každého počítače je to jiné, tohle bys mohl najít v manuálu tvé základní desky nebo to jednoduše vyzkoušet) až po samotnou instalaci dle pokynů na obrazovce s volbou vlastní upřesněné instalace a co budeš v tabulce oddílů(disku) formátovat, kam se bude instalovat OS..4) Měl bys i popřemýšlet o tom, proč je ten tvůj systém tak pomalý. Co vše máš v PC nainstalované a jestli systému neškodí např. nepotřebný škodlivý antivir zdarma, jakým je např. Avast a AVG. .. A jestli sis třeba sám něco nepohnojil v systému užíváním třeba nesmyslného CCleaneru apod. Co se týče třeba zavirovaných her, o tom ani nemluvě. Tohle by ti mělo Ukázat celý příspěvek

http://jnp.zive.cz/windows-8-instalace-v-5-k... Instalace - vlastní - odstranit oddíly - disk "Nový"---------------------------------------------------Ovladače : 1 - chipset ......... a nakonec GPU