» Poradna » Windows (a jiné OS)

W7 taskbar skrytý pod okny

Dobrý den,používám automatické skrývání taskbaru ve w7.Při spuštění některých aplikací ve fullscreen režimu dochází k tomu, že okna aplikací jsou před taskbarem a při pohybu kurzoru myši k okraji obrazovky jakoby taskbar nezůstával "always on top" a je v zákritu za těmito okny. Např. se to stane, když ve webovém prohlížeči spustím fullscreen video. Když není okno prohlížeče maximalizováno a nedotýká se spodního okraje obrazovky, je taskbar částečně vidět a lze na něj kliknout a tak ho převést do popředí. Obzvlášť obtěžující to ale je, když je okno prohlížeče maximalizováno, protože se taskbar nezobrazí vůbec a musíte okno obnovit z max., vysunout taskbar, kliknout a tak ho převést do popředí a okno znovu maximalizovat. Vše se nicméně bude opakovat, v okamžiku, kdy pustíte další video ve fullscreen.Původně jsem měl za to, že je to důsledek oken s w10 designem bez viditelných okrajů, nicméně se to stává i ve video přehravači, když vystupuju z fullscreen a v Opeře, kde k tomu nikdy nedocházelo už se to děje také a ta má přitom standardní okna s okrajem.Nevíte někdo, jestli je za to zodpovědná nějaká aktualizace ve w7, nebo jak bych to mohl vyřešit? Dříve k tomu alespoň v té opeře vůbec nedocházelo, takže myslím, že je to systémová záležitost.Děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

To je záležitost Windows. Lze to napravit např. použitím (stačí free verze) ObjectDock+Tam pak lze nastavit aby byl taskbar skutečně vždy "allways on top"