» Poradna » Windows (a jiné OS)

W7 nenabízí instalaci jako admin pro msi

Dobrý den,mám program v balíčku msi a nejde mi nainstalovat, protože v určité fázi hlásí problém s nedostatečným oprávněním (pravděpodobně do registru). Technická podpora mi doporučuje provést instalaci jako administrátor, ale zde je problém. Účet mám administrátorský a pokud ani to nestačí, přes pravé tlačítko myši dám vyvolat "Spustit jako správce". Bohužel u tohoto programu v balíčku msi (ESET) to tuto volbu nenabízí. Na jakémkoliv jiném exe však ano. Ten balíček je 64bit a instalaci provádím na Win7Pro. Máte někdo tušení, v čem je problém? Je to běžné vlastnost, že u msi balíčku to jako správce nejde nebo je něco špatně u ma na PC. Žádné ruční hluboké zásahy do systému jsem nedělal a určitě i v minulosti jsem nějaký jiný msi instalovat a bez problému. Děkuji za radu.

Odpovědi na otázku

SHIFT+pravé tlačítko myši -> Spustit jako jiný uživatel.

Můj účet je Správce, takže nemusím instalaci pouštět jako jiný uživatel. Ale druhým dechem dodávám, že mi není moc jasné, když mám již účet Správce, v čem je omezený, když to běžně na exe nabízí spustit jako administrátor (přes pravé tlačítko myši). Každopádně děkuji za tip, protože se mi to může hodit v jiných situacích, v situacích, když budu na PC, kde není admin zalogovaný.

Zrejme nechápeš UAC politiku.Tvoj účet (povedzme "meno") má oprávnenia správcu - lenže aj tieto oprávnenia nie sú úplné. V OS je totiž ešte jeden účet Administrator (a ten je väčšinou skrytý, aby si ho BFU nemýlili a nepracovali pod ním) a ten má VŠETKY oprávnenia pre vstup do OS. A) Skús sa odhlásiť zo svojho účtu "meno" a pokiaľ je to správne nastavené, malo by ti ponúknuť prihlásenie do účtu Administrator (teda pokiaľ nie je zaheslovaný).B) Môžeš skúsiť inštalovať v Safe Mode - často nabehne práve ten účet Administrator.

C) Môžeš tiež na svojom účte "meno" cez správu účtov prevziať všetky práva - teda budeš mať účet s právami, ako má účet Administrator.

Balíček MSI je spouštěn asociovaným systémovým instalátoem msiexec.exePodívejte se na dostupné parametry msiexec:https://docs.microsoft.com/en-us/windows/win32/msi/c... Administrative Installationhttps://docs.microsoft.com/en-us/windows/win32/msi/a... Install msi with msiexec in a Specific Directoryhttps://stackoverflow.com/questions/8839978/install...

Zajímavé odkazy, děkuji. Zkusím to přes admin příkazovou řádku a třeba se to chytne. Každopádně ale moc nechápu, jak je možné, že mi tak běžné program jako ESET nejde normálně nainstalovat, když mám vcelku čistý OS bez nějakých zásahů.

64-bitový balíček může být dvou druhů: a) jen 64 bit komponenty,b) komponenty 32 i 64 bit.vizAbout Windows Installer on 64-Bit Operating Systemshttps://docs.microsoft.com/en-us/windows/win32/msi/a... ---A Windows Installer package must be specified as either a 32-bit or a 64-bit package; it cannot be specified as neutral. On a computer using a 64-bit operating system, the Windows Installer service is hosted in a 64-bit process that installs both 32-bit and 64-bit packages. Windows Installer installs three types of Windows installer packages on a computer running a 64-bit operating system:--- 32-bit packages that contain only 32-bit components. 64-bit packages containing some 32 bit components. 64-bit packages containing only 64 bit components.---

Vyzkoušel jsem pro jistou jak verzi 64, tak 32bit a jelikož je možné stáhnout i EXE, zkusil jsem to. Ta jde pustit i jako Správce přes pravé tlačítko. Bohužel mi to píše, že nejde spustit z důvodu "...její souběžná konfigurace není správná". Tipuji to na to, že minulá instalace ESETu, která spadla a kvůli které jsem to přeinstalovával, tak není korektně odinstalovaná, resp. byla odinstalována klasicky + ESET odinstalátorem ... ale asi ne úplně. Problém tedy nejs=íše nebude v OS a právech, ale v nějaké chybě, kterou ESET napáchal.

Kvuli ESETu takove pokusniceni? S Defenderem na tom budete lip a (nejen) tyhle zabavy odpadnou.Jinak problem pri instalaci je pomerne neobvykly. Bezne jsou pri provozu nebo pri snaze o odinstalovani.

ESET mám firemní a tudíž ho mít musím. Nutně potřebuji firewall a to Defender určitě nedá. Problém se ale našel, je na straně ESETu. U verze v7 bude nějaká chybka se zápisem do WIN7, tak čekám, co na to vývjáři. Běžím na starší verzi, takže to je z mého pohledu ještě OK.

Třeba nemáš nejnovější aktualizace Win7 nebo se pokoušíš instalovat verzi ESETu, která není určena pro Win7 (nevím, jen tipuji, ESET nepoužívám). ESET odinstalátor by měl vyčistit všechny zbytky.Jakožto zákazník ESETu se ale směle obrať na jejich podporu.

Dobrá rada nad zlato :). Ano, na podporu jsem se obrátil a po týdnu pokusů jsme přišli na to, že nová verze ESETu v7 má nějaký problém, které znemožňuje do registru Win7 zapsat potřebné info. Nainstalovali jsme tedy starší verzi v7 a zatím se čeká, co vývojáři. Takže dál už nepátrám, protože chyba není nejspíše na má straně. Díky všem za pomoc.

Aka pomoc , nenapisal si ani OS.

Jak to, že ne. Je třeba číst - W7Pro 64bit.

Dakujem, omluva. asi som uz ospalyi