» Poradna » Windows (a jiné OS)

W7- druhé vlákno vykazuje poloviční frekvenci.

Dobrý den, vlastním postarší kancelářský PC Lenovo A52. Pentium 4 650 podporuje Hyperthreading a v XP fungoval na jedničku, avšak po instalaci 32-bit W7 Ultimate mám u druhého vlákna napsanou pouze poloviční frekvenci.Dotaz sem píšu pouze ze zvědavosti, protože Hyperthreading mi u jednojádra s většinou programů stejně moc nepomůže.

Odpovědi na otázku

A kde jsi na ni koukal?

Klasicky ve vlastnostech systému.

Ve vlastnostech systému se snad nezobrazují frekvence jednotlivých jader.

ak máš 1jadro, tak máš len 1 frekvenciu. Pozri sa do hwinfo: http://postimg.org/image/mcard4ra1/

Mrkni se na skutečnou frekvenci přes CPU-Z. Jednojádro = jedna frekvence. I pozdější C2D / C2Q mají jen jednu frekvenci pro všechna jádra. Různé frekvence jsou až u novějších CPU, které mají Boost a v případě použití jen některých jader umí zvednout frekvenci jen některým.

Podle mě to je jen setrvačnost a špatné vyhodnocené toho SW. Různou frekvenci ten SW zobrazí totiž pouze v klidovém stavu, kdy frekvence CPU neustále skáče mezi min. a max. hodnotama.Frekvence se mění pro všechna jádra najednou, protože C2Q má jen jeden násobič pro všechny a žádné inteligentní řízení. Je to slepenec dvou C2D, u kterého nebylo třeba snižovat frekvence každou zvlášť.Pokud u C2Q zatížíš jen 1-2 jádra, pojedou ti všechny na 100%:jen 1 jádro:http://2i.cz/9686c1eb38jen 2 jádra:http://2i.cz/8797d0fa29Pokud by to byla pravda, musela by ta flákající se jádra běžet na sníženou frekvenci.

dobré vedieť. Ale škoda. pri 1 jadre (vyťažení) by to šlo na 2,66GHz a 3 jadra na 1,6GHz. Aspoň by sa lepšie uchladil

Pokud máš nějaký lepší chladič než BOX, tak není s teplotama problém. Já se s nima nedostanu snad přes 55-60°C v zátěži (NH-U12P) a to mi běží na 3GHz místo 2,4.Ten tvůj by měl celkem bez problémů běhat na 3,33GHz, stačí jen zvednout FSB z 266 na 333 a srazit RAM o stupeň níž. Pokud deska OC neumožňuje, stačí propojit 2 piny na CPU:http://img440.imageshack.us/img440/5397/1066to1333.png