» Poradna » Programy

W7 - průzkumník přestal pracovat

Stal se mi níže popsaný problém, který jsem považoval pro odborníky za mírně triviální a zveřejnil jsem ho v modré poradně (JNP). Odborníci zaujali vznešené mlčení, proto se obracím na tuto poradnu. Jde o toto :
Mám stolní PC, oper. paměť 1GB, oper. syst. W7 home premium. Občas se mi stane, že při běžné manipulaci přijde hlášení "Průzkumník přestal pracovat". Pokud se řídím dalšími pokyny, odstranit se to nedá. Odstranit to lze jedině restartem oper. eystému. Mohl by mi někdo říct, čím to může být a co se s tím dá dělat ? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Přestože sám problematice nerozumíš, dovolíš si rejpat. Problém vůbec není triviální, ale kapitální - už např. jen tím, že podobný canc (o tom žes ho opsal celý a dobře úspěšně pochybuji, protože jsem ho už viděl) vzniká i při procházení jistými stránkami a kdo by se namáhal precizovat s kterými. Jinak jako radu, protože ke klonu OS máš asi dál než za obzor, mám pro tebe jen jedno. Přeinistaluj OS. Pokud víš, co to znamená a umíš to. Aby se tady zase neopakovali pokleslé kecy o složkách Windows a Windows0 při zničených instalacích. Pokud to neumíš, nech si to udělat. Aspoň jednou pojedeš na OS, který není poničen.

Máš pravdu, že problému nerozumím, jinak bych se neptal. Děkuji za odpověď, i když mohla být poněkud věcnější. Klon jsem už použil (bitovou kopii), ale po čase se to objevilo znovu. Poněvadž do nové instalace se mi příliš nechce, zkusil jsem provést program CHDSK, proběhl bez problémů. Dál uvidím.

Bohužel jsi měl smůlu, že jsi narazil na známého omezence, který uráží většinu tazatelů a sám nepozná rozdíl mezi Průzkumníkem a Internet Explorerem.

Někteří uživatelé hlásí, že jim pomohlo nastavit:
V Ovládacích panelech - Vzhled a přizpůsobení -- Možnosti složky - Zobrazení -- označit políčko "Vždy zobrazit ikony, nikdy ne miniatury."

Ta pamet je dost mala,tak vypni vse co neni treba po spusteni ani rozliseni obrazovky by nemelo byt na maximum no i tak to asi z takovou pameti moc nepomuze snad jeste upravit virtualni pamet.

Ale potom nemáš miniatury.

Pokud mu rada zabere, tak už si tazatel vyhodnotí, zda se obejde bez miniatur nebo bude restartovat, než přijde na příčinu.

Jenom dotaz:v kterém chlívě tě vychovávali?

Ty jsi hloupej ...

Může se to stát i konfliktem kodeků, pokud je nainstalováno více jejich packů. V nedávné době se to řešilo ve vztahu s ovladači grafiky GeForce 280.19.

Nespletl jste se a nepatřilo to k jiné otázce? Sice jsou windows zpatlanina ale že by na kopírování souborů a procházení adresářů měl vliv verze kodeků, které jsou nainstalovány pro přehrávání filmů v OS se mi zdá úchlné i na windows.

Nespletl, nepíše o té běžné činnosti. http://labs.phurix.net/posts/my-avi-files-crash-... ...

Jaký je hardware? Na HW vždy patří OS ze stejné doby. Přijde mi, že máš Win7 na nějakém starším železe a úplně si to spolu nerozumí. Jinak 1 GB RAM opravdu není mnoho. Doporučoval bych vypnout co nejvíce grafických efektů, zejména aero a celkový vzhled nastavit co nejjednodušší. Další otázkou je legálnost Windows.

Děkuji všem za náměty a odpovědi.