» Poradna » Windows (a jiné OS)

W7 - další otravný update

Dnes vyšel KB3173040 což způsobí otravné, dokonce celoobrazovkové upozornění na konec bezplatného upgradu na W10.Tak ať si to někdo zase "omylem" nenainstaluje.... https://support.microsoft.com/cs-cz/kb/3173040

Odpovědi na otázku

Není to náhodou aktualizace, která KONEČNĚ umožnuje zakázání aktualizace Windows 10? V tom připadě by její nainstalování některým lidem spíše práci ulehčilo.

Nikoliv, jedná se o nástupce KB2952664 , který kromě ikony GWX zobrazí přes obrazovku s upozorněním na poslední měsíc upgradu zdarma a pouze dvě možnosti, získat upgrade a upozornit později. Samozřejmě i zde je skrytá třetí možnost křížku, kterým upgrade automaticky naplánuješ (den, týden v ranních hodinách) .

Na Windows 8.1 jak píše Juwa je toto upozornění fullscreenové http://winsupersite.com/site-files/winsupersite.c... . Zničehonic se ti to prostě objeví i když budeš třeba něco hrát nebo na něčem pracovat.

Tvrdíš, že tam jsou pouze dvě možnosti? Ne, že by se mi něco takového zobrazilo (mám na všech počítačích v registrech zakázané GWX a tím pádem mě nikdy nic neobtěžovalo), ale když se dívám na ten tvůj screenshot, vidím v levém dolním rohu odkaz "Do not notify me again"

Ano tlačítko Do not notify mě again tam sice je, ale nikde není psáno ani zaručeno, že se ti ze systému odstraní všechen W10 balast.

No díval jsem se a do 7 tahle aktualizace přidala do vyskakovacího okna možnost nikdy neinstalovat Windows 10. Takže alespon nějaké pozitivum

Konečne niečo, čo sa v MS celkom vkusne na celú obrazovku podarilo.

pride update je doporuceny tlacitko dalsi informace win 10 fullscreen notify smer skryt a je to