» Poradna » Windows (a jiné OS)

W10 stahování dat

Dokáže mě někdo vysvětlit následující:1. proč Windows 10 vždy po startu sežere na několik desítek minut veškeré datové pásmo sám pro sebe ? Naprosto bezohledně. Na pomalejším připojení (ADSL O2 2Mbit - jinak platím za 8Mbit, ale prý jsem daleko od ústředny) je pak internet po dobu 20-30 minut totáně nepoužitelný. Jakýkoliv pokus o otevření stránky skončí po několika minutách hláškou vypršel časový limit, na O2 mě operátor řekl, že vidí na grafu, jak stahuju a uploaduju data právě v momentě, kdy jsem tam volal, protože internet nefungoval. Tomuhle chování nazbaránilo ani nastavení účtování u konkrétní Wifi podle objemu dat a ani vypnutí P2P aktualizací. Dělá to i čistě instalovaný plně zaktulizovaný Windows bez jiných programů. 2. Mě sere logika stahování aktualizací. Je taková, že když na notebooku přestanete pracovat, aby jste ho nechali zapnutý, aby se v klidu zaktualizoval, tak se přepne do úsporného režimu přesně podle nastaveného schématu a pokračuje ve stahování a instalaci až v momentě , kdy ho zapnete, protože potřebujete pracovat. Co to je ku**va za logiku ? To mám pokaždý přenastavovat schéma úspory energie, když mu chci nechat čas na stáhnutí aktualizací a jejich instalaci? Upřimně řečeno, to je nejnepřátelštější a nejnepříjemnější operační systém, který jsem kdy používal, naprostá tragédie, vzbuzuje ve mě nenávist a agresivitu vůči jeho tvůrci, protože mě dělá z práce a života peklo.

Odpovědi na otázku

W10 nie je určený pre chudobu a lamy. Je to americký systém. Ale vraj v CCCP sa vývojári činia, vymakali kvalitný OS určený pre OST blok, ktorý nešpicľuje:http://www.zive.sk/clanok/123082/kasperskyos... -----------Ale aby si nebol ukrátený, poskytnem ti bezplatne súbor pre eliminovanie Telemetrie, ceip, apod. Je určený pre ladičku zn.: Powershell - spustený ako Správcahttp://leteckaposta.cz/808123606Otvor PowerShell, ako Správca!!!zadaj do okna Set-ExecutionPolicy RemoteSigned (povolenie pre spustenie cesty súboru pre PowerShell) Potom rozbaľ W10_Telemetry.rar do zložky na plochu a v Powershell zadaj cestu, aj so znakom amperesand - "end":& "C:\Users\users\Desktop\W10_Telemetry.ps1" (vzor, cesta pre skript)Ak sa ti to nepodarí spojazdniť, je tu iná možnosť. Otvor súbor W10_Telemetry.ps1 v Notepad.exe, okopči celý text a vraz text do modrého okna PowerShell. Budeš informovaný o priebehu zmeny v Registroch, Plánovači úloh, zápisov súbore Hosts, Firewall apod. Nacpal by som ti toho sem viac pre vylepšenie W10, ale nemám náladu vypisovať. Pre začiatok úplne dostačujúce a vyčerpávajúce.

no problém je na tvojej strane..nevieš si nakonfigurovať systém, nevieš s ním pracovať..tak s ním nerob..a druhý problém je fakt pomalý internet na dnešnú dobu

1. Opravdu pomalý internet na dnešní dobu2. Použít třeba program netlimiter3. Vypnout aktualizace ( nepříliš dobré řešení )

Já naopak nevypnutí aktualizací považuji za špatné řešení. Tím, že mám vyplé aktualizace, tak nemusím řešit, co mi nějaká aktualizace rozbije, stejně jako vnucený upgrade na novější verzi/build. Samozřejmě je nutné sledovat stránky, kde se zveřejnuje, kdy byly vydány nové aktualizace.

1. Pokud to funguje, nehrabu do toho.2. Sleduju changelogy, ale zejména bezpečnostní hrozby, a pravidelně bez výraznější kontroly instaluji bezpečnostní aktualizace.3. Sleduji novější verze, a pokud se mi nějaká feature líbí, začnu uvažovat o novější verzi.Akorát se nám stalo to, že Linux je číslovanej jak Chrome, a brzy ho předběhne, takže se v tom nikdo nevyzná (Linux 2.4 vs 2.6, to bylo něco trochu jiného než 2.6 vs 4.x...). Občas taky vyjde nenápadná aktualizace, která něco závažného potajmu rozbije (systemd a jeho shazování všech uživatelských procesů při odhlášení), ale to se dělo vždy a všude. Jaký by to byl život, nezažít, či o tom alespoň nezaslechnout, úplný výpadek nebo vážnou ztrátu dat vždycky, když o tom někde čtu, ptám se, kdy jsem na řadě já, kdy třeba omylem vytopím serverovnu, věci se stávají...

1.Hrabat se může, ale je potřeba mít zálohu, ze které vše snadno a rychle obnovím. Běžný uživatel si ale bitovou kopii systému/obraz disku nedělá, takže pro takové lidi platí pravidlo, že když to funguje, nehrabu se v tom.2.MS sice vydává informace o aktualizaích, často je to ale nic neříkající, takže je lepší hned neaktualizovat a sledovat, co lidi hlásí za problémy po aktualizacích. A nebo použít WSUS Offline Update, kde by měli být jen nejnutnější a ověřené aktualizaceMne kombinace vypnutí windows update, sledování webových stránek na nové aktualizace, program Windows Update MiniTool a aktualizovat, až když je jasné, že se nic nerozbije, zatím nezklamala. Nemusel sem ještě nic po aktualizacích opravovat či obnovovat ze zálohy.

Možna bych zkusil vypnout ve způsobu doručování aktualizací zatržítko, standartně je to nastavené, aby odesílalo aktualizace i ven do internetu.

Tak to reklamujte. Podle toho, co píšete, se to nedá používat.Mně tohle ty bestie nedělají. Ale od instalace (z webu Microsoftu) a stažení pouze ovladače grafiky (z oficiálního webu) a Steamu (z oficiálního webu),je to pouze herní konzole, jsem na firewallu objevil, že to vytváří SMTP spojení na spoustu adres a snaží se to rozesílat maily. S Wiresharkem jsem v tom objevil akorát tak obyčejný spammer s mnoha odkazy na mail.ru .Na Firewallu jsem mu zakázal komunikovat ven kromě vybraných adres.A Windows 10? Tváří se jakoby nic, všechno OK, hry na Steamu vesele fungují, ale v jaké fázi instalace se tam dostal ten spamovací šmejd, to nevím. A je tam stále. Přeinstaloval bych to, je to jen konzole, ale čemu by to pomohlo?A to jsem sysadmin... doteď jsem si myslel, že stahování bezpečných instalaček mi zajistí původ, a mí dodavatelé nejsou svině. No, buď to byl Microsoft, nVidia nebo Steam. A nebo zavirovaný Android na wifi objevil neaktualizovaná Windows s chybou a včas toho využil. Těžko říct.

*podepsaných instalačekA dodám, že já reklamovat nemůžu, protože jsem to koupil jen jako HW, a že jsou na to aktivované Win 10, jsem při nákupu nevěděl :) ostatně kupoval jsem to od fyzické osoby, nechtěl bych jí dělat problémy.Ale toužím po tom, aby mi tohle udělala třeba Windows ve firmě. S chutí bych to šel vrátit, že to nedělá, co má, i se všemi důkazy, byla by to hezká zkušenost, byť bych byl asi za blbce, protože tohle není normální.