» Poradna » Windows (a jiné OS)

W10 obnovení z bitové kopie - více disků

Ahoj komunito,mám v PC W10, několik SSD a HDD disků a chtěl bych si udělat komplet zrcadlo všech jednotek. Použiju k tomu nástroj ve W10 "vytvoření bitové kopie systému (w7)". Chtěl bych se zeptat: 1) Půjde při procesu obnovení vybrat co se má na který disk obnovit? Příklad: postavím PC se stejnou konfigurací disků a budu tam chtít naklonovat původní PC. Rozdistribuje obraz na všechny disky, jak to původně bylo?2) Pokud ano, co se stane, když bude v novém PC jiná konfigurace disků? Půjde to ručně přiřazovat / w10 si to udělá podle sebe / nepůjde to?Díky

Odpovědi na otázku

Bitová kopie disku je prostě kopie jednoho fyzického disku, nic víc, žádná distribuce na více disků. A nepoužívej ve vlastním zájmu nástroj z Windows, jsou šikovnější nástroje.

Ok, takže nejlepší bude stáhnout SW a na externí disk postupně nazrcadlit všechny interní disky postupně?A nějaké doporučení SW z vlastní zkušenosti? Nebo stačí cokoli co pogooglim.Dík

Ano, jinak to ani nejde, než postupně. Osobně používám program Macrium Reflect.

to budes ako cojaviem kazdy tyzden robit kopiu vsetkych diskov? Rucne kazdy zvlast? Aky to ma zmysel, nastav si automaticke zalohovanie dat a na ostatne sa vyprdni, ked ti to raz za 3 roky padne, preinstalujes, obnovis data a ides dalej.

Mám mnoho tera pracovních dat a programů, chci cca jednou za rok zrcadlit. Na obyč zálohy souborů mám automatiku...

Tak nějak bych řešil zálohu dat a zrcadlení (systémových) disků (včetně instalovaných programů) samostatně.

raz za rok to nema zmysel, pre OS to je nedostatocne a pre data tiez, hlavne ak ich mas zalohovane inak. Zbytocne vynalozene usilie, nic ti to neda. Nebudes obnovovat rok stary system, nainstalujes novy.

Díky za názor. Jednou za rok málo, jednou týdně moc. Tak jaký je ten kouzelný správný interval?

1x za de, idealne mimo prac dobu

Žádný kouzelný není ... systém (včetně programů) vždy po zásadnější/pracnější změně (ne po každé aktualizaci W10), třeba po instalaci a hlavně nastavení nového programu nebo po nové verzi W10 a kompletní revizi a nastavení.U dat v zásadě po každé změně - či jak si ceníš té práce. Třeba zálohovat "jen změny", ať už dávkově třeba 1x denně nebo dokonce průběžně. Určitě ne nějaké "zrcadlení" disků.

Používám EASEUS Todo Backup Free Edition. Umí všechny disky nebo výběr a i RAIDy.

Díky. Náhodou zkoušenost s dual boot nemáš? Já mám na discích jednak win10, jendnak ještě linux. A ten linux není na samotném disku, pouze jsem mu kdysi vyhradil svazek Díky

EaseUS umí udělat dual-boot do W10, zda to zvládne i s Linuxem (Grub ???), netuším. Prostě se "přihodí" do UEFI W10 bootloaderu jako další možnost vedle W10 (lze to mít trvale "aktivní" nebo to aktivovat jen v případě potřeby).

bitové kopii WIndows se zdaleka vyhni pokud to pak někdy chceš obnovit zpátky. Je to ten nejhorší nástroj který na IMG disku používat.Použij AOMEI backupper nebo Easeus Todo Backup ve free verzích.Ten AOMEI umí myslím i víc disků najednou, ale je to nesmysl takhle dělat.. copak máš tolik prostoru kam to zálohovat ? (zálohují se jen data a trochu se komprimují ale i tak..)

díky

EaseUs velmi dobře komprimuje i ve free verzi.