» Poradna » Windows (a jiné OS)

W10 mi nenabízí aktualizaci na verzi 1809

Sice jsem se ještě nesetkal s žádným problémem ale nechce mi to nabídnout vyšší verzi než 1803. Když dam vyhledat píše ze je vše aktualizováno. Někde jsem četl ze aktualizace jsou m/s pozaztavene ale někde zase čtu ze se někomu stále vyšší nabízí. Nebo to je věc hw, když mám neproblematicky hw tak se mi nanabidne? Acer 372-t*********************************************************************Volte správný a výstižný titulek. Podle něj se ostatní rozhodují, jestli na váš příspěvek klepnou. Přečtěte si proto, jak napsat správný titulek (odkaz se otevře v novém okně). Výslovně upozorňujeme, že v Poradně nejsou povoleny obecné a nicneříkající titulky typu Pomozte, Problém, Kdo poradí atd. Do titulku vždy přesně popište, čeho se dotaz týká. Nepoužívejte také nevhodné zvýrazňování titulků: opakované vykřičníky, otazníky nebo jiné znaky. Příspěvky s titulky porušující tato pravidla budou buď upraveny nebo rovnou smazány.*********************************************************************

Odpovědi na otázku

Zkus to pomocí asistenta:https://go.microsoft.com/fwlink/

Nedělej to. Tato verze aktualizace maže věci. Officiálně je pozastavená.

Byla pozastavena, byla opravena a před pár dny byla vydána znovu.

A vydána opět s chybami.

přesně tak.. uživatelé počítačů HP můžou vyprávět. Několik PC po update nenastartuje a padá na BSOD. Všude popsaný postup se smazáním ovladače HpqKbFiltr.sys u některých nezabírá. Tohle je na žalobu poškozených protože tam jsou už reálné ztráty který zavinil buď Microsoft a nebo HP.

Ano, ale s novými Data už to (snad) nemaže.Záloha před aktualizací je vždy na místě.

Jak chceš zálohovat před aktualizací Win10, když to MS má udělané tak, že se ti během práce restartuje PC bez jakéhokoliv varování?

Co třeba pravidelná záloha? Neznámý pojem?

no v případě nepovedený aktualizace by "pravidelná záloha" znamenala mít aspoň jednou týdně celej image disku.. to už po většině uživatelů těžko chtít (už jen to že si občas zálohujou data je úspěch)

Proč ??? Stačí průběžně data. Image stačí po větších změnách (instalace programů, změny nastavení).

Microsoft imho vede nějakou statistiku zařízení a podle podobných konfigurací nabízí update na vyšší verzi. Alespoň k něčemu je dobrá telemetrie. Nebo je možné, že mě podle IP vyhodnotili jako power-usera a na všem co jsem měl doma mi to nabídlo aktualizaci hned v první vlně.To mazání dat bylo způsobeno tím, že indiáni v Microsoftu jsou idioti a nepočítali s tím, že i uživatel je idiot, který když si nastaví výchozí složky na OneDrive, tak začne nahrávat data někam jinam (do Dokumentů nebo zběsile při instalaci a následné registraci účtu klepali na Next, Next, Next...).

Já mám zkušenost, že někdy aktualizace znemožňuje nějaký SW, nainstalovaný v PC. Např. Twincat od Beckhoffu (programování PLC). Zasahuje docela dost do systému, protože zahrnuje i SW PLC a už několikrát se mi stalo, že to šlo aktualizovat až po té, co jsem celý Twincat odinstaloval. A vzhledem k tomu, že kombinací HW a SW je prakticky nekonečně mnoho, není se čemu divit, že to ne vždy dopadne ok. MS prostě nemá šanci vše ověřit. To by to musela být uzavřená platforma s přesně daným HW i SW. Tím nechci MS nijak obhajovat, třeba to smazání dat je podle mě neomluvitelný průšvih.

jo update na 1803 z 1709 blokuje i Avast Endpoin Security (nejdražší produkt Avastu ) - doteď to Avast nevyřešil a zřejmě na to už hodil vidle protože když se zákazník ozve na podporu, tak dostane výměnou jinej produkt Avastu jako náhradu

Tak to já upgraduju na finální build ještě před první vlnou, na 17763 jedu už skoro měsíc. A bez problému (a to jsem už dělal dva "upgrady", ten druhej z 17763 na 17763). Problém je tak akorát s ntlite (některé smazané komponenty se smažou blbě a blokují pak aktualizaci - v mém případě takovej problém udělala odebraná Podpora xboxu), ale Dino už pracuje na opravě.

Já zakazování komponent dělám přes MultiOEM z MDL. Ono je to jenom zakáže a případě jejich potřeby založím nového uživatele, kde všechno funguje tak, jak to určil Microsoft.

Já to dělávám teď ručně + z lenosti něco v ntlite. A přímo to odstraňuju. Tož jako někdy může být problém jako teď, když se to natvrdo odstraňuje bez mum, ale vytvoření funkční instalačky + ten jeden upgradovací proces navíc mě nezabije. A vyhovuje mi to tak.

Prušak sa asi u 1803 sťažuje na blbé oznamovanie pošty z Outlooku - najprv nič a potom 100 oznámení po niekoľkých dňoch. Tebe to ide ako má, alebo Outlook nepoužívaš (alebo máš šťastie)? Zo 17763 na 17763 je upgrade?

Outlook používám a ničeho nestandardního jsem si nevšimnul.Upgrade jsem psal v uvozovkách, prostě jsem provedl ten proces, který se provede při upgradu, jen ze stejného buildu na stejný build, jestli ti víc vyhovuje:reinstalace se zachováním uživatelským souborů a nastavenítak příště použiju toto spojení 😎

Konkrétne o tom hovorí tu: https://youtu.be/8BFi-vS8Zpo

Dejme tomu, že tam o něčem hovoří. A? Víš proč jsem si ničeho nevšimnul a ani ničeho všimnout asi nemohl? Protože oznamování od outlooku mám ve Windows 10 vyplé. Dělám to tak i u jiných programů, ty oznámení nepotřebuju. Takže pokud chceš rozebírat nějakou blbost jako oznamování od outlooku tak to si budeš muset pokecat s někým jiným.

Nějak nechápu, proč má v taskmanageru vykřičník u 64 GB RAM. To je taková normální velikost.

Telemetry mám vypnutou, Onedrive mám odinstalované. Store sice používám, ale ve Fotkách nebo Videích nastavené složky nemám, nedělám kolekce zkrátka m/s aplikace nepoužívám téměř vůbec, a když tak jen lokálně, mají zákaz ve firewallu (privat,public).Aktualizace nemám automatické.A opravdu jsem krom nemožnosti cokoliv instalovat/aktualizovat/odinstalovat jednou ve store neměl problém. S tím store to bylo jen moje nepochopení konceptu aktualizací v závislosti na store. Tzn. že jsem používal store na neaktualizovaném systému.

Já to tak udělal hned. Vše zůstalo jako dříve, akorát nefungují Oznámení a akce. Vpravo dole na ikonce naskakuje počet událostí, ale po rozkliknutí jen prázdnota. Budu to muset ještě poladit a nakonfiguřit. ☺

Teď mi přišla aktualizace win 10 1809 , 17763.55 . Zatím vše běží v pohodě.

Velmi jednoduchá možnost pomocí dostupného MCT1803 je tady:https://www.ghacks.net/2018/09/26/how-to-downloa...

Zatím nedělej

Je pravda, že se pokouším na tuto verzi aktualizovat "cvičné" pc a taky mi ji to nenabízí (ani Home ani Pro), včera jsem si udělal v noci fresh instalační flashku tak to chci dneska vyzkoušet jako čistou instalaci.Každopádně na osobním pc aktualizace aktuálně blokuju, dokud si nebudu na 100% jistej

Tak dnes se mi alespoň aktualizovalo nahttps://support.microsoft.com/cs-cz/help/4462933/window... stále je to ale 1803