» Poradna » Web a internet

W10, internet nefunguje, zmizela ikona na liště.

Dobrý den, ze dne na den(po aktualizaci windows10) mi přestal fungovat internet na mém pc, avšak všude jinde funguje(mobil,jiný pc) Přeinstaloval sem drivery, dával resetování sítě aji koukal na IPčka, všechno je ok. Navíc zmizela ikona internetu vpravo dole na liště. Nějaké nápady jak zpravit?

Odpovědi na otázku

Nesdělil jsi hw sestavu, stav NIC ani způsob připojení k internetu. Předpokládám UTP.Fakt jsi viděl "ikonu internetu"? Já ještě ne. Jak to vypadá? Co s tím?Pátrej.devmgmt.mscSíťové adaptérypravomyš na NIC -> VlastnostiNějaká chyba?ncpa.cplpravomyš na NIC -> VlastnostiJe povolený protokol TCPv4?cmdnetstat -aJe povolený port TCP/80?ipconfigping [gateway](místo gateway napiš správnou IP adresu)ping 4.4.4.4ping seznam.czVýsledky?Pokud to nezvládneš:svěř to odborníkovi.

Sestava:fx6100,8gb ddr3 1866,m97A Rev 2.0, 1050ti 1tb hdd, vs650w---------------------Jsem připojen : Pc-kabel-router-kabel-připojení v bytovém domě.Ping gateway : 0%lossPing 4.4.4.4 100%loss Ping seznam : Ping request could not fondd host seznam.czKromě aktualizace sem nic nedělal.Netstat -a : TCP (adresa) (User):0 ListeningUDP (adresa) *:*ipconfig : DNS suffix : (Nic)Link-local ipv6 adress : fe80 : : ------------------Subnet mask : 255.---.-.-Default gateway : (Nic)

Dobrá práce!Pingneš si na bránu a dále ne.=> chyba v routeru, ne v OS.Co s tím?1) Ověř, že brána = skutečná IP adresa routeru.Pokud ano:2) Reset routeru.3) Po pár minutách v PC:Admin konzole cmdipconfig /releaseipconfig /renewipconfig /flushdnsipconfig /registerdnsipconfig /displaydnsa opět:ping 4.4.4.4ping seznam.czVýsledky?

Antivirus eset nod32 odindtalován, četl sem že to muže být tím = nepomohlo