» Poradna » Počítačové sítě

W10 ethernet kabel

zdravím mám takový problém na pc jsem se vždy připojoval přes usb wifi kartu ale jelikož potřebuji na práci stabilnější připojení tak jsem chtěl přes ethernet ale tam mi píše že nemá platnou konfiguraci ip tak jsem zadal ruční funkční ip a už to píše že výchozí brána není dostupná kabel jede zkoušel jsem ho zapojit do druhého pc a internet šel a na mém pc nejde když tam byl windows7 tak ten kabel jel a po upgradu chvíli taky ale pak jsem šel přes wifi a nejede přeinstal už jsem zkoušel ale stále nic nevíte co s tím díky.

Odpovědi na otázku

Ufff, ještě štěstí, že jsi to nenapsal německy, to by bylo jedno slovo. Takhle je to jedna věta. Mohl bys tuto sedmiřádkovou větu rozsekat na kratší logické celky? Myslím, že jsem schopen udržet myšlenku docela dlouho, leč v této větě se ztrácím.

Na tom druhém PC kde internet jde se podívej do nastavení síťového připojenía u prvního PC to nastav STEJNĚ.(bránu, masku, IP)

Ano bylo to nesrozumitelné psal jsem to narychlo zde ještě jednou podrobnějiA to s tím nastavním stejné IP i masky jsem již zkoušel a nic tak jsem zkusil nastavit podle 3 PC a také nic.Vždy jsem se na můj PC připojoval přes USB wifi přijímač(evolve), ale jelikožk mé práci potřebuji stabilnější připojení, tak jsem se rozhodl se začít připojovatethernet kabelem který jsem na windows XP ještě používal. Pak jsem přešel přeinstalacíz Windows XP na Windows 7. Na W7 mi ineternet na který jsem se připojoval přes ethernetkabel stále fungoval a běželů jak měl. Ale pak jsem upgradoval na Windows 10kde jsem se chvíli asi měsíc připojoval přes ethernet kabel, ale řekl jsem si že nebuduna internetu přes kabel, který je natažený po celém domě. Přece jenom by to ovlivnilotu rychlost kabel měří +/- 15 metrů a je cat. 5. Tak jsem se začal připojovat přes USBwifi kartu značky EVOLVE. Zezačátku jsem měl v mém PC zapojený jak kabel tak USB WIFIpřijímač a občas ze srandy jsem využíval vytvoření wifi hotspotu z ého PC. Ale pakjsem kiabel odpojil a připojoval jsem se jenom přes USB WIFI přijímač. Ale teď, kdyžpotřebuji stabilnější připojení k internetu (přece jenom je to pár zdí k modemu) jsemznovu zapojil kabel. Jenže mi to napsal Neznámá síť připojení k internetu neník dispozici. Dal jsem diagnostiku a vypsalo mi to že adaptér ethernet nemá platnoukonfiguraci protokolu IP. Tak jsem se rozhodl že vyzkouším kabel v jiném PC s W7a tam záhy kabel jel. Takže nemůže bát poškozený. Rozhodl jsem tedy nastavit vlastnífunkční IP adresu a DNS server. Již mi to nepsalo kabel ethernet... ale napsalože výchotí brána není dostupná. Zkoušel jsem resetovat router, odpojit ze zásuvkypočkat až se vypne a zapojit, reinstalaci Windows 10. Stále bez výsledku. Teď kdyžjsem spustil znovu Ukázat celý příspěvek

Bože, takhle mluví ženy ve středním a pokročilém věku. Jinak, píše Ti to, že jsi správně připojený k routeru.

udaje z wifi vlastnosti adaptera ipv4/6 opis do ethernet vlastnosti adaptera ipv4/6ovladace ethernetu z cd k doske instaluj tiez