» Poradna » Windows (a jiné OS)

W XP SP3 - nemožnost zadat heslo k účtu

Ahoj, koupil jsem starší komp s w XP. Komp předtím používal kluk, který si nedělal starosti na jaké stránky leze a choval se (pravděpodobně) na netu dost neopatrně. Odinstaloval jsem spoustu balastu a komp nechal projet několika antiviry,které nic nenašly. Wokna běhají svižně, nevidím žádný problém. Vytvořil jsem svůj účet správce pc, když si chci ale v dialogu "Vytvořit nové heslo" zadat nová hesla, nejde do řádku pro vyplnění hesla kliknout. Prostě v okénku nezačne blikat kurzor, takže se nedá nic vyplnit.

Odpovědi na otázku

Heslo u WinXP se mění po stisku Ctrl+Alt+Del nebo by mělo jít resetovat přes uživatelské účty "control userpasswords2"

Díky, já ale nezkouším změnit nebo prolomit nějaké neznámé heslo předešlého majitele. Komp (můj účet správce) heslo nemají, ale já bych ho chtěl vytvořit. Bohužel to nejde. Posléze jsem zjistil, že nejde např. ani kliknout do políčka vyhledávání v nápovědě. Kliknu do políčka, kam by se měl napsat text, nic se ale nestane (kurzor v políčku nezačne blikat) a tím pádem, tam žádný text napsat nemohu. To samé je v případě vyplňování (nového) hesla. Prostě něco je špatně.

Nová čistá instalace, nejrychlejší a nejlepší řešení, vůbec pokud NB je od někoho koupený jako použitý a nemáš ani tušení, v jakém stavu OS je.

Ja bych teda takhle zakoupenej "vohoz" nezkoušel. Rozhodně ne bez "důkladného" vyprání.

reinstall complet a hotovo

ani jsem nedočetl první řádek dotazu a odpověď je jasná: reinstalace OS