» Poradna » Windows (a jiné OS)

W 7 32-64 bit

Ahoj. Lenovo G580. Byl na něm instalován Linux Mint.Chci na něj zpětně instalovat W 7 ale nevím jestli mám instalovat 32 bit,nebo 64 bit. Nikde na něm není nálepka nebo informace,jaká verze tam byla.Jde to nějak dodatečně zjistit? Díky za info.

Odpovědi na otázku

Tady mas informace, precti si je a hned zjistis, jestli 32 nebo 64 bithttps://www.alza.cz/lenovo-ideapad-g580-dark-...

díky za radu....Já to hledal trochu složitěji na stránkách Lenova .

V mem samsung A3 se mi povaktivavi McAfee antiviru najednou skoro vse vymazalo a pite se objevili ikony v obrovskych velikosti a nelze s nim komunikovat protoze se potom ukazali zcela nezname ikony jez se ukazovali jako ovladi toho mobilu.Mohli by jste mi s tim pomoci.Diky

Ahoj, zistis to velmi jednoducho. Staci sa len pozriet na RAM. Ked mas 3 a menej GB, mozes mat len 32bit. Ked mas 4 a viac, mozes mat 64 aj 32 bit. Akurat ked mas viac ako 4 gb ram, a das tam 32bit os, tak vyuzite budes mat len 3,5gb ram.

Neplatí žádné pravidlo, že když máš RAM 3 GB a méně, můžeš nainstalovat jen 32bit. Můžeš klidně nainstalovat i 64bit, za předpokladu, že 64bit podporuje procesor, což už je dnes snad každý. Pravdu máš ale v tom, že u systému s 4 GB RAM a více, je vhodnější 64bit, protože 32bitový Windows dokáže pro běžné používání adresovat cca. 3,5 GB RAM a zbytek by zůstal nevyužit.

"Neplatí žádné pravidlo...", ale plati zdravy rozum."když máš RAM 3 GB a méně" (a nechces ich navysit), tak instaluj 32-bit, pretoze kniznice 64-bitoveho OS su "kvetnatejsie" a zaberaju v RAMke podstatne viac adresneho priestoru, takze preplnenie RAM je pravdepodobnejsie.P.S. instalacia 64-bit je potrebna na spustanie 64-bitovych aplikacii, co na takom HW je sebevrazda.

To je zase blábol.. zajímalo by mě kdo tuhle blbost kdy vypustil - neexistuje na to jediný důkaz že to tak je, je to totální smyšelnost kterou tady banda hňupů otrocky papouškuje..Narval bych na pc s 2 GB ram klidně 64 bit cu, protože o cpu jde.. že umí adresovat víc paměti je jen jedna z mnoha vlastností 64 bit...

Hrame sa na demokraciu, takze respektujem Tvoj nazor.To ale neznamena, ze s Tvojim nazorom suhlasim.Samozrejme, ze by som vedel argumentovat, ale s Tebov.Najdi si "banda hňupů otrocky papouškuje" a veselo sa realizuj.

Pokud máš na kalendáři rok 2000, použij 32bit. Pokud tam máš ale 2018, jako většina ostatních, použij 64bit. Umí to obojí a licence také platí na obojí. 32bit má smysl pouze u starého HW, který nepodporuje 64bit (což je už velmi vzácná záležitost) nebo pokud k tomu máš nějaký rozumný důvod. Což bys ale věděl.