» Poradna » Ostatní

Vzorec v prog. excel

V Excelu potřebuji skládat text spolu s čísly pomocí vzorců. Stylem „V září nakoupíme"&A1&" jablek". Nenávidím však zobrazení dlouhých čísel, kde nejsou trojice oddělené mezerou. Takže místo A1 bych vložil elegantní vzorec, který 12345678 z A1 zobrazí formou 12 345 678.Jde hlavně o tu eleganci, protože to budu používat často. Dám celkem snadno dohromady vzorec s dlouhou žížalou parametrů. Chtěl bych ale něco krátkého, chytrého. Nebo to řešit přes funkci ve VBA?Není třeba řešit desetinná čísla. Kdyby ve zdroji nějaká byla, obalím to funkcí pro zaokrouhlení na jednotky.Má někdo nápad?

Odpovědi na otázku

Funkce HODNOTA.NA.TEXT(hodnota; format)pro slouceni pouzij CONCATENATE()

Jistě, místo A1 použít HODNOTA.NA.TEXT(A1;"# ##0")