» Poradna » Mobily

Vždy viditelný home button

ahoj, byl jsme donucen pořídit nový foun.volba padla na čisty android v Xiaomi A2bohužel, už nemá hw tlačítko home, back a alt tab, jako můj starý telefon.co mě irituje, že tyto tlačítka nejsou viditelná stále, ale schovávají se a já je musím pohybem navíc vysunout z brady telefonu - neskutečně nasírací zbytečný pohyb. home a back jsou pro mě nutností síla zvykua další věc, že musím budit telefon z boku on/off čudlem, neskutečně nepraktické, když leží foun na stole. nedaří se mi najít postup, jak udělat, aby tyto tři sw buttony byly VŽDY zobrazeny - jestli to vůbec lzeporadíte?

Odpovědi na otázku

Zvolil jsty čistý Android - což může být dobře i špatně. Dobře, pokud chcete systém bez balastu a vše si doinstalujete a nastavíte sám dle potřeb (třeba právě i launcher), špatně, pokud chcete hotový a uživatelsky přívětivý systém "hned po rozbalení od výrobce".Takže si doinstalujte launcher, který Vám vyhovuje atd atd.

Bez nadstavby nelze, vybral sis špatně, čistý android je pro lidi, kteří s telefonem umí a přizpůsobí si ho, nebo si zvyknou. Jinak s buzením ti to nepomůže, home button by po zamknutí stejně zmizel. Doporučuju vrátit a najít si model, který bude vyhohovat, třeba i s HW tlačítkem.

aby nemizely na zapnutém displeji nastavit lze. aby byly viditelné na zapnutém displeji samozřejmě žádným způsobem udělat nelze.

Telefon lze budit i otiskem prstu. Chytím a současně ukazovákem odemknu, je to tentýž pohyb.

ležím v posteli, telefon leží na stolku, zapojená nabíječkakdyž zmáčknu home button i poslepu čímkoliv, tak vidím kolik je hodinkdyž je čtečka otisku ze zadní strany, tzn vzít rozespalý telefon a šmatlat po čtečce nebo po power buttonu = telefon upadl na zem z cca 0,5m - display mrtvej - Samsung J5ne není to to samé...

Na to mám appku. Stačí zatřepat a telefon odříká, kolik je hodin. Oči nemusím ani rozlepovat.

Navíc home je virtuální čudl na displeji, power je ze strany, fyzické tlačítko. To se dá nahmatat, i poslepu.

Asi tak, navíc jde nastavit i nezamykání mobilu na základě polohy nebo přítomnosti BT zařízení. Kdo má doma BT repráky nebo na ruce náramek, tak má mobil pořád odemčený.

díky za info, netušil jsem, že taková prkotina je jako další služba v louncheru...nu což, telefon bohužel vracet nemůžu a v podobné cenové kategorii je vše bez bezčudlíkové. a jelikož rozbíjím foun tak 2x do roka, nechci kupovat nic hyper, když to někde ztratím, rozsednu či upadne na zem :)nedoporučili by zkušenější nějaky louncher, který by takovou vlastnost (možnost nastavit 3 SW buttony allways on top) podporoval ?

A2 neznám, ale čekal bych, že to i na něm bude umět Nova.